Firmy mówią

Zapraszamy na wielkie emocje motorsportowe z Województwem Małopolskim i Valvoline Rajdem Małopolskim! 0

Zapraszamy na wielkie emocje motorsportowe z Województwem Małopolskim i Valvoline Rajdem Małopolskim!

2024-04-24 21:21 0 komentarzy

Już 6 – 8 czerwca Małopolska będzie gościć najszybszych kierowców w Polsce i Europie Centralnej. To wszystko za sprawą kolejnej edycji Valvoline Rajdu Małopolski, będącego ponownie częścią Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a od tego roku także rundą Rajdowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej! Partnerem głównym wydarzenia jak co roku będzie Województwo Małopolskie.

Więcej
Mikrolasy Miyawaki - japoński koncept ratunkiem dla polskich miast  0

Mikrolasy Miyawaki - japoński koncept ratunkiem dla polskich miast

2024-04-24 21:03 0 komentarzy

Dr Kasper Jakubowski dostał dwie minuty, by przekonać prezeskę firmy deweloperskiej do swojego pomysłu. Wystarczyło. Szymon Bujalski w swojej książce „Recepta na lepszy klimat” pisze: „Gdy miesiące przygotowań później nadszedł ten dzień, (...) pojawiły się tłumy. W ciągu dwóch dni w akcji sadzenia około 1,5 tysiąca drzew i krzewów wzięło udział ponad tysiąc osób. Dzięki ich pracy (...) powstał pierwszy las Miyawakiego w polskim mieście”. Dr Jakubowski obiecał, że ten pierwszy las nie będzie ostatnim. Słowa dotrzymał. Dziś, pod szyldem Forest Maker, jest projektantem i inicjatorem posadzenia prawie wszystkich mikroLasów w Polsce.

Więcej
Nowa wersja serwera aplikacyjnego HDB 7.0 i HDB HA 7.0  0

Nowa wersja serwera aplikacyjnego HDB 7.0 i HDB HA 7.0

2024-04-22 20:39 0 komentarzy

Serwer aplikacyjny HDB to jedna z wielu własnych technologii firmy HEUTHES, która na bieżąco aktualizuje swoje produkty, dostosowując je tym samym do potrzeb rynku. Ostatnia aktualizacja serwera HDB miała miejsce we wrześniu 2023 roku. Po kilku miesiącach, zgodnie z zapowiedziami, powstała kolejna nowa wersja serwera, w której rozbudowany został tryb wysokiej dostępności HA (High Availability).

Więcej
PowerWalker zaprasza na Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX 0

PowerWalker zaprasza na Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX

2024-04-22 20:33 0 komentarzy

PowerWalker, renomowana marka w dziedzinie zasilania awaryjnego i rozwiązań IT, ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń SECUREX.

Więcej
Jak zmniejszyć koszty ogrzewania w modernizowanym domu? 0

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania w modernizowanym domu?

2024-04-22 09:30 0 komentarzy

Sytuacja związana z drastycznym wzrostem cen ogrzewania nie pozostawia inwestorom zbyt dużego wyboru, dlatego właściciele istniejących domów z przestarzałą instalacją grzewczą coraz częściej podejmują decyzję o modernizacji. Szacuje się, że tylko w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 200 tysięcy Polaków zdecydowało się na zakup i instalację pompy ciepła, także w istniejących budynkach. To energooszczędne źródło ciepła może drastycznie obniżyć koszty ogrzewania, jednak… nie zawsze. Dlaczego? Ponieważ sama pompa ciepła niewiele zmieni jeśli nie spojrzymy na instalację całościowo. Zapytaliśmy ekspertów Purmo w jakich sytuacjach pompa ciepła sprawdzi się w modernizowanych domach, co należy zrobić i jak się przygotować, aby inwestycja nie była równoznaczna z kosztownym remontem generalnym.

Więcej
Dino - 32 nowe sklepy otwarte w pierwszym kwartale 2024 r 0

Dino - 32 nowe sklepy otwarte w pierwszym kwartale 2024 r

2024-04-21 19:48 0 komentarzy

Sieć Dino liczy 2438 sklepów; 32 nowe sklepy otwarte w pierwszym kwartale 2024 r.

Więcej
Sztuczna inteligencja przyspiesza proces odkrywania nowych leków poprzez skrócenie czasu i obniżenie kosztów badań klinicznych 0

Sztuczna inteligencja przyspiesza proces odkrywania nowych leków poprzez skrócenie czasu i obniżenie kosztów badań klinicznych

2024-04-21 18:37 0 komentarzy

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Więcej
Krakowski Ośrodek Innowacji NATO: Start-upy i Naukowcy dla Sektora Obronności 0

Krakowski Ośrodek Innowacji NATO: Start-upy i Naukowcy dla Sektora Obronności

2024-04-21 10:37 0 komentarzy

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Więcej
Rozwiązania AI: Wsparcie dla Małych i Średnich Firm 0

Rozwiązania AI: Wsparcie dla Małych i Średnich Firm

2024-04-21 10:17 0 komentarzy

Wiceminister Ignacy Niemczycki wziął udział w cyklicznych obradach okrągłego stołu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju poświęconych cyfrowym rozwiązaniom dla małych i średnich firm.

Więcej
KGHM liderem wśród światowych producentów srebra 0

KGHM liderem wśród światowych producentów srebra

2024-04-21 08:28 0 komentarzy

Górniczy gigant z Zagłębia Miedziowego utrzymał pierwszą lokatę w zestawieniu „największych kopalń srebra na świecie” w rankingu World Silver Survey 2024. W kategorii „największych producentów srebra” KGHM ponownie zajmuje drugie miejsce w globalnym rankingu.

Więcej

Najnowsze komentarze

Beskid Niski z dziećmi - Cergowa
Dziękuję za podzielenie się tym artyk...
~Lukasz
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Niestety nie polecam tej trasy na podró...
~A nna
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Witam, czy da radę przejść dróżki z...
~Figa11