Dobre praktyki
Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców - Złóż podpis
Komitet prowadzi zbiórkę podpisów obywatelskich ws. projektu ustawy Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce. W siedzibie Małopolskiego Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców odbywa się zbiórka podpisów ws. projektu ustawy Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce.
Firmy mówią Dobre praktyki Okrutnik przedsiębiorcy WięcejProfilaktyka to najlepsza taktyka
Chcąc zwiększać dostęp do badań profilaktycznych i budować wśród kobiet pozytywny nawyk regularnego badania, firma rozpoczęła w 2007 roku ogólnopolską akcję „Gabinety z Różową Wstążką”, której partnerem jest Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum. Dotychczas 63 tysiące kobiet skorzystało z dofinansowanych badań USG w gabinetach lekarskich w całym kraju.
Firmy mówią Dobre praktyki Dobre zdrowie WięcejPodsumowanie tegorocznej kampanii „Mamy kota na punkcie mleka"
Na początku stycznia wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiego programu informacyjno-edukacyjnego „Mamy kota na punkcie mleka”, która trwa do 31 grudnia 2022 r.
Dobre praktyki WięcejPonad 60 proc. Polaków deklaruje, że potrafi udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku
Ponad 60 proc. Polaków deklaruje, że potrafi udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku. Te deklaracje często rozmijają się z rzeczywistością
Firmy mówią Dobre praktyki Dobre zdrowie WięcejEfektywne zarządzanie systemowe
Firma Final S.A. cieszy się uznaniem szerokiego grona klientów, nie tylko rynku krajowego, ale również innych państw Europy, świadoma jest tego, że podstawę zaufania i dobrych relacji z klientami i kontrahentami stanowi przede wszystkim wysoka jakość oferowanych produktów i usług. Osiąga się to dzięki wdrożonym standardom zarządzania produkcją i komunikacją oraz wdrożonym licznym narzędziom systemowym.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejPierwsza kompleksowa i przekrojowa Strategia Transferu Wiedzy dla organizacji B+R
Pierwsza kompleksowa i przekrojowa Strategia Transferu Wiedzy dla organizacji B+R
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejW Krakowie powstaje unikatowe w Europie centrum badawcze
W Krakowie powstaje Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki – jedyne takie centrum badawcze w Małopolsce. Uroczyste podpisanie listu intencyjnego dotyczącego powstania nowej inwestycji połączone z symbolicznym wbiciem łopaty pod budowę odbyło się 25 sierpnia 2022 roku w siedzibie Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.
Firmy mówią Dobre praktyki Technologia na co dzień WięcejZielona Linia nowa forma kontaktu w języku migowym
Oprócz znanych dotąd form kontaktu z konsultantami Zielonej Linii (telefon, czat, e-mail), teraz informacje o rynku pracy mogą uzyskać również osoby niesłyszące lub słabosłyszące, posługujące się polskim językiem migowym (PJM). Ponadto, tłumacz języka migowego (konsultant Zielonej Linii) pomoże w komunikacji z pracownikiem urzędu pracy.
Dobre praktyki WięcejApel o niższą cenę drewna opałowego
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki i Piece wystosowało petycję do Rządu RP w sprawie obniżenia stawki VAT na drewno opałowe. Obecnie jest ono objęte podatkiem VAT w wysokości 23% (PKWiU 02.20.14.0 i 02.20.15.0) i stanowi najdrożej opodatkowane paliwo, które pochodzi z zasobów naturalnych. Zerowa stawka VAT na drewno opałowe ma być ulgą w czasach niepewności energetycznej i wysokich cen innych nośników energii.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejPracując zdalnie trudno czasem skupić się na wykonywanych zadaniach. W domu zdecydowanie więcej rzeczy potrafi rozpraszać, co w efekcie powoduje, że czas poświęcony sprawom zawodowym staje się dłuższy niż w biurze. Co zatem zrobić, by praca z domu była bardziej efektywna? Pomocna może okazać się odpowiednia aranżacja domowego biura, która wpłynie korzystnie na koncentrację.
Firmy mówią Dobre praktyki Dobre zdrowie Więcej
~A nna
Niestety nie polecam tej trasy na podróż z wózkiem. W kilku miejscach są spore wzniesienia, które ciężko będzie pokonać nawet z wózkiem o dużych kołach. Można oczywiście spróbować przejść cześć trasy i zawrócić w trudnym momencie, w takim przypadku polecam iść Dróżkami Pana Jezusa (przeciwny kierunek niż Dróżki Matki Bożej), można wtedy liczyć na dłuższy spacer bez utrudnień. Pozdrawiam