Wyjdźże z dzieckiem

Rezerwat przyrody Czartowe Pole 0

Rezerwat przyrody Czartowe Pole

2023-04-17 10:18 0 komentarzy

Rezerwat "Czartowe Pole" to piękny obszar chroniony położony w pobliżu miejscowości Firlej w województwie lubelskim. Nazwa rezerwatu pochodzi z miejscowej legendy, według której to miejsce było miejscem spotkań czarownic i innych demonów, w tym samego Czarta.

Więcej
Pieniny z dziećmi - Trzy Korony i Sokolica z Krościenka nad Dunajcem 0

Pieniny z dziećmi - Trzy Korony i Sokolica z Krościenka nad Dunajcem

2022-04-27 11:27 0 komentarzy

Na szczycie Trzech Koron stawaliśmy już kilkukrotnie, tym razem jednak wybraliśmy bardziej wymagającą i dłuższą trasę, a także podjęliśmy się zdobycia dwóch najbardziej znanych szczytów polskich Pienin tego samego dnia.

Więcej
Kraków z dzieckiem - Krakowska Jaskinia Solna 0

Kraków z dzieckiem - Krakowska Jaskinia Solna

2021-12-05 19:58 0 komentarzy

Kiedy za oknem szaro, a dookoła wszechogarniający smog, warto zajrzeć do jaskini solnej. Wspaniały mikroklimat panujący wewnątrz, przyciemnione światła i spokojna muzyka płynąca z głośników. To idealne miejsce do relaksu dla dorosłych a także, a może przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci.

Więcej
Beskid Mały z dziećmi - Góra Żar i Kiczera 0

Beskid Mały z dziećmi - Góra Żar i Kiczera

2021-11-27 21:01 0 komentarzy

Góra Żar znajdująca się w Beskidzie Małym to bardzo znane i chętnie odwiedzane miejsce. A to ze względu na znajdującą się tutaj kolejkę linową- terenową, dzięki której w kilka minut możemy dostać się na szczyt.

Więcej
Beskid Wyspowy z dziećmi - Jaworz

Beskid Wyspowy z dziećmi - Jaworz

2021-11-24 14:11

Piękna złota jesień trwa w tym roku wyjątkowo długo, chcąc nacieszyć się jeszcze pięknem przyrody postanowiliśmy wybrać się na Jaworz w Beskidzie Wyspowym. Ze znajdującej się pod szczytem wieży widokowej roztaczają się przepiękne widoki z Tatrami w tle.

Więcej
Magurski Park Narodowy - Co warto zobaczyć? 0

Magurski Park Narodowy - Co warto zobaczyć?

2021-11-17 10:07 0 komentarzy

Magurski Park Narodowy położony na najbardziej dzikich terenach Beskidu Niskiego, jest jednym z mniej znanych Parków Narodowych w Polsce. Dziewicza przyroda, rzadkie gatunki roślin i zwierząt, zupełna cisza i niewielka ilość turystów sprawia, że miejsce to przyciąga miłośników niczym nie skażonej przyrody.

Więcej
Ośrodek Edukacyjno - Muzealny Magurskiego Parku Narodowego z dziećmi

Ośrodek Edukacyjno - Muzealny Magurskiego Parku Narodowego z dziećmi

2021-11-07 13:01

Beskid Niski i mieszczący się na jego terenie Magurski Park Narodowy to bogactwo dzikiej i niczym nie naruszonej przyrody. Kiedy jednak pogoda nie dopisuje warto wybrać się do niezwykłego muzeum w którym ta przyroda jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Więcej
Beskid Żywiecki z dziećmi - Hala Boracza 0

Beskid Żywiecki z dziećmi - Hala Boracza

2021-11-03 13:59 0 komentarzy

Hala Boracza z której roztaczają się piękne widoki na cały Beskid Żywiecki już od dawna była w naszych planach. W końcu plany udało się zrealizować, a wybrana trasę polecamy zarówno dzieciom, osobom starszym jak i zupełnie początkującym amatorom górskich wędrówek.

Więcej
Beskid Niski z dziećmi - Rezerwat Kornuty, Diabli Kamień i Wodospad Magurski 0

Beskid Niski z dziećmi - Rezerwat Kornuty, Diabli Kamień i Wodospad Magurski

2021-11-03 12:56 0 komentarzy

Rezerwat Kornuty to obszar znajdujący się w otulinie Magurskiego Parku Narodowego i wizytówka tegoż parku. Będąc w Beskidzie Niskim musieliśmy zajrzeć w to miejsce i choć nie planowaliśmy dłuższej wycieczki to odwiedziliśmy przy okazji Diabli Kamień i Wodospad Magurski.

Więcej
Beskid Mały z dziećmi - Potrójna  0

Beskid Mały z dziećmi - Potrójna

2021-10-12 11:56 0 komentarzy

Niezbyt często odwiedzamy Beskid Mały i chyba musimy to zmienić! Mało wymagająca, malownicza trasa prowadząca na Potrójną to propozycja dla rodzin z dziećmi, a także dla tych którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górami.

Więcej

Najnowsze komentarze

Beskid Niski z dziećmi - Cergowa
Dziękuję za podzielenie się tym artyk...
~Lukasz
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Niestety nie polecam tej trasy na podró...
~A nna
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Witam, czy da radę przejść dróżki z...
~Figa11