Wyjdźże z dzieckiem

Schronisko PTTK Stare Wierchy z dziećmi 0

Schronisko PTTK Stare Wierchy z dziećmi

2021-04-14 14:13 0 komentarzy

Kolejny raz zawitaliśmy w Gorce, tym razem wybierając przyjemną i niezbyt długą trasę prowadzącą do Schroniska PTTK na Starych Wierchach. Gorce jak zwykle nas zachwyciły, a opisaną trasę polecamy już najmłodszym amatorom górskich wędrówek.

Więcej
Dąb Bartek z dziećmi 0

Dąb Bartek z dziećmi

2021-04-07 09:38 0 komentarzy

Dąb Bartek chroniony jako pomnik przyrody, może nie jest najwyższy ani nawet najstarszy, ale z pewnością najbardziej znany. Jeśli będziecie kiedyś w pobliżu Kielc polecamy zobaczyć ten niezwykły okaz na własne oczy.

Więcej
Łysa Góra z dziećmi 0

Łysa Góra z dziećmi

2021-04-06 09:28 0 komentarzy

Łysa Góra znana też Świętym Krzyżem to obowiązkowy punkt podczas wizyty w Górach Świętokrzyskich. Na szczycie ze specjalnej platformy widokowej możemy podziwiać gołoborze. Warto również odwiedzić znajdujący się kilkanaście metrów dalej przepięknie położony klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Więcej
Gorc Troszacki z dziećmi 0

Gorc Troszacki z dziećmi

2021-04-05 16:44 0 komentarzy

Nasza kolejna wyprawa na Gorc Troszacki, tym razem w poszukiwaniu krokusów. Na trasie lód i śnieg miejscami zapadający się aż do kolan, ale na zwieńczenie trudu wędrówki polana pięknie usłana krokusami.

Więcej
Kraków z dzieckiem - wystawa 0

Kraków z dzieckiem - wystawa "Szancer, wyobraź sobie!"

2021-03-03 11:39 0 komentarzy

Niezwykłą wystawę prac dziecięcego ilustratora Jana Szancera zaprezentowało Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. To właśnie ilustracje Szancera zdobią książki z wierszami Tuwima, Brzechwy czy z baśniami Andersena.

Więcej
Kraków z dzieckiem - Muzeum Lotnictwa Polskiego 0

Kraków z dzieckiem - Muzeum Lotnictwa Polskiego

2021-03-03 10:47 0 komentarzy

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie to gratka nie tylko dla miłośników samolotów. Zarówno mali jak i nieco więksi znajdą tu coś dla siebie, a zwiedzania jest mnóstwo.

Więcej
Dolina Nielepicka z dziećmi 0

Dolina Nielepicka z dziećmi

2021-03-03 09:32 0 komentarzy

Dolina Nielepicka to bardzo urokliwe miejsce z urozmaiconą trasą przez las oraz z dwoma punktami widokowymi. Dolina nie jest zbyt popularna wśród krakowian, dlatego jeśli szukacie bardziej kameralnego miejsca na rodzinny spacer to serdecznie polecamy.

Więcej
Koziarz z dziećmi 0

Koziarz z dziećmi

2021-03-02 14:13 0 komentarzy

Niewątpliwie do wyprawy na Koziarz zachęciła nas znajdująca się na szczycie wieża widokowa. W ramach projektu "Enklawa aktywnego wypoczynku w Gorcach" na terenie gminy Ochotnica Dolna wybudowano cztery wieże: na Gorcu, Lubaniu, Magurkach i na Koziarzu. Pozostałe trzy wieże udało nam się odwiedzić w ubiegłym roku, nie pozostało więc nic innego jak wybrać się również na Koziarz.

Więcej
Góra Zborów z dziećmi 0

Góra Zborów z dziećmi

2021-02-23 13:12 0 komentarzy

Podrzucamy pomysł na spacer w okolicach Krakowa. Bardzo przyjemna trasa wśród skalnych ostańców i krótka bo niespełna dwukilometrowa pętelka w sam raz na małe nóżki.

Więcej
Rezerwat Parkowe z dziećmi 0

Rezerwat Parkowe z dziećmi

2021-02-01 10:05 0 komentarzy

Rezerwat Parkowe znajduje się w miejscowości Złoty Potok na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. Miejsce to nierozerwalnie łączy się z historią Zygmunta Krasińskiego, który przebywał tutaj w 1857 roku. Podobno niektóre nazwy stawów, źródeł i ostańców skalnych nadał sam poeta w zachwycie nad ich pięknem.

Więcej

Najnowsze komentarze

Beskid Niski z dziećmi - Cergowa
Dziękuję za podzielenie się tym artyk...
~Lukasz
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Niestety nie polecam tej trasy na podró...
~A nna
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Witam, czy da radę przejść dróżki z...
~Figa11