Na Zamku Tenczyn byliśmy już nie raz zarówno przed jego odnowieniem, jak i później zwiedzając odrestaurowane wnętrza i dziedziniec. Tym razem nie parkowaliśmy przy samej warowni ale postanowiliśmy zrobić dłuższy spacer startując przy stawie Wrońskim.

Staw Wroński znajduje się w miejscowości Tenczynek oddalonej od Krakowa o ok. 25 km. Miejsce to w ostatnim czasie zostało zrekultywowane powstały pomosty, altany, tablice informacyjno-edukacyjne, a także sieć ścieżek rowerowych i pieszych.
 
Nasza wycieczkę rozpoczynamy właśnie przy stawie, okrążamy go dookoła i wkraczamy do lasu. Podążamy leśną ścieżką bez oznaczeń szlaku, ale spokojnie na pewno się nie zgubicie, należy iść cały czas prosto wzdłuż drogi (ulica Zamkowa). Prowadzi tędy szeroka leśna ścieżka, dopiero ostatnie podejście jest nieco bardziej strome. Przy Zamku Tenczyn jest sporo terenów zielonych, idealnie aby urządzić piknik podziwiając przy tym piękne widoki. Sam zamek obecnie jest zamknięty, można go jedynie obejść dookoła wydeptaną ścieżką, co na pewno będzie niezłą atrakcją dla dzieci, bo mnóstwo tu zakamarków do eksplorowania.

Do parkingu wracamy tą samą trasą, można też wrócić ulicą Zamkowa, niestety przy ulicy nie ma chodnika. Ruch co prawda nie jest zbyt duży, ale przy przy dzieciakach zdecydowanie polecamy spacer lasem.

Praktyczne informacje:
- bezpłatny  parking przy Stawie Wrońskim i Zamku Tenczyn,
- o naszej poprzedniej wizycie na Zamku Tenczyn przeczytacie tutaj,
- długość trasy w obie strony to ok 4,5 km.


#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Zamek Tenczyn #Rudno #Staw Wroński