Artykuły

#otwieraMY – Interaktywna mapa wolnego biznesu 1

#otwieraMY – Interaktywna mapa wolnego biznesu

2021-01-13 20:51 1 komentarzy

Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu - Masz ochotę skorzystać z usług przedsiębiorców postawionych przed widmem bankructwa poprzez nieudolne działania rządu polskiego. #otwieraMY

Więcej
Czerwona ścieżka dydaktyczna przez Dolinę Eliaszówki 0

Czerwona ścieżka dydaktyczna przez Dolinę Eliaszówki

2021-01-13 10:49 0 komentarzy

W Dolinie Eliaszówki bywamy stosunkowo często. Tym razem postanowiliśmy przespacerować się czerwoną, okrężną ścieżką dydaktyczną. Szczerze polecamy wybranie tej opcji, bo pozwala ona zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje doliny.

Więcej
Dolina potoku Rudno z dziećmi 0

Dolina potoku Rudno z dziećmi

2021-01-12 13:01 0 komentarzy

Podrzucamy pomysł na krótki spacer w okolicach Krakowa. Dolina Potoku Rudno to ciche i spokojne miejsce, co prawda nie ma tutaj wyznaczonego szlaku czy ścieżki dydaktycznej ale na pewno się nie zgubicie.

Więcej
Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie 1

Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie

2021-01-11 20:48 1 komentarzy

Muzeum Bombek Choinkowych to miejsce gdzie świąteczny klimat czuć przez okrągły rok. Tysiące szklanych cudeniek w przeróżnych kształtach i rozmiarach oraz możliwość poznania całego procesu tworzenia tych ozdób, sprawia że można tutaj spędzić naprawdę długie godziny.

Więcej
Pobyt i praca w Polsce obywateli Zjednoczonego Królestwa. Najważniejsze zmiany 0

Pobyt i praca w Polsce obywateli Zjednoczonego Królestwa. Najważniejsze zmiany

2021-01-11 15:05 0 komentarzy

Do 31 grudnia 2020 roku obywatele Zjednoczonego Królestwa i członkowie ich rodzin mogli przebywać i pracować na terenie Polski na zasadach dotyczących obywateli UE i członków ich rodzin. Stan ten uległ zmianie od 1 stycznia 2021 roku. Jakie zasady obowiązują teraz? Omawiamy najważniejsze z nich.

Więcej
Karta płatnicza – czy na pewno wiesz o niej wszystko?   0

Karta płatnicza – czy na pewno wiesz o niej wszystko?

2021-01-10 11:37 0 komentarzy

Według danych NBP1, na naszym rynku funkcjonuje 43,3 mln kart płatniczych, co oznacza, że statystycznie każdy z nas ma w swoim portfelu plastikowy pieniądz. Wygoda i szybkość dokonywania transakcji, możliwość płacenia w zagranicznych sklepach, rozwój mobilnych płatności, który stał się możliwy dzięki technologiom wykorzystywanym przez karty płatnicze właśnie, sprawiają, że Polska jest na najlepszej drodze ku temu, by stać się krajem bezgotówkowym. Blisko 7 na 10 rodzimych przedsiębiorców wierzy, że taki scenariusz czeka nas już za 5 lat2. Czy to oznacza, że płacenie kartą nie ma przed nami tajemnic i potrafimy w pełni korzystać z możliwości, jakie nam oferuje? Warto sprawdzić, co w tym temacie podpowiadają eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF), bo wraz z początkiem grudnia rusza przedświąteczna gorączka zakupów. Za większość z nich zapłacimy kartą, więc warto wiedzieć, co tak naprawdę mamy w portfelu.

Więcej
Zatrudnianie cudzoziemców na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy 0

Zatrudnianie cudzoziemców na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy

2021-01-09 15:12 0 komentarzy

Obywatele państw spoza UE / EOG / Szwajcarii, żeby podjąć zatrudnienie w Polsce potrzebują zezwolenia na pracę. Wyjątek stanowią cudzoziemcy z 6 krajów: Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Rosji. Obywatele tych państw mogą skorzystać z uproszczonej formy zatrudnienia, czyli oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

Więcej
Poleski Park Narodowy - Ścieżka przyrodnicza Czachary z dziećmi 0

Poleski Park Narodowy - Ścieżka przyrodnicza Czachary z dziećmi

2021-01-07 16:10 0 komentarzy

Poleski Park Narodowy już raz nas zachwycił, spacerowaliśmy wówczas ścieżką ornitologiczną o nazwie Perehod. Kiedy znów natrafiła się okazja aby tu przyjechać, postanowiliśmy spróbować czegoś innego. Czachary to dość popularna ścieżka, cieszymy się że i nam udało się w końcu ją odwiedzić.

Więcej
Zaproś słońce do swojego domu 0

Zaproś słońce do swojego domu

2020-12-29 20:08 0 komentarzy

Chcesz zapewnić sobie odczucie podobne do promieniowania słonecznego? Zadba o to płyta promieniująca, która wykonana jest z aluminium. To dzięki niej grzejnik rozprzestrzenia ciepło w wielu kierunkach. Dlaczego urządzenia tego typ

Więcej
Leskowiec z dziećmi 0

Leskowiec z dziećmi

2020-12-16 13:24 0 komentarzy

W Krakowie szaro i mgliście, a w Rzykach skąd wyruszyliśmy na szlak piękna i słoneczna pogoda. Polecamy wybranie się na Leskowiec z całą rodziną, trasa nadaje się nawet dla początkujących a widoki ze szczytu bajeczne.

Więcej

Najnowsze komentarze

#otwieraMY – Interaktywna mapa wolnego biznesu
Привет всем участника...
~EugeneBeila
Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie
Одним из мировых лиди...
~Ropanisinist
TATA sushi
Siemano, może ktoś polecić kolagen z ...
~PiotrBap
Dolina Będkowska z dziećmi
Duży ruch samochodowy, motorowy i rower...
~Plamcit