Artykuły

Przygotuj łazienkę na sezon grzewczy 0

Przygotuj łazienkę na sezon grzewczy

2024-06-04 09:11 0 komentarzy

Czy Twoja łazienka jest gotowa na jesień i zimę? Jeśli chcesz zapewnić sobie i najbliższym komfortową kąpiel i prysznic, kiedy zrobi się chłodniej - zaopatrz się w urządzenie, które szybko nagrz

Więcej
Sypialnia dla alergika 0

Sypialnia dla alergika

2024-05-07 08:08 0 komentarzy

Czy tuż po wstaniu z łóżka masz zapchany nos? Jeśli tak możesz być uczulony na roztocza kurzu domowego, których najwięcej jest w łóżku. Aby pozbyć się zapchanego i cieknącego nosa czy łzawiących oczu wyeliminu

Więcej
Największa słabość polskiej gospodarki  0

Największa słabość polskiej gospodarki

2024-04-28 18:25 0 komentarzy

Choć przez 20 lat obecności w UE Polskę pod względem tempa wzrostu PKB wyprzedziła tylko Irlandia i Malta, to jednak polska gospodarka ma jedną wielką słabość, a są nią inwestycje przedsiębiorstw.

Więcej
BXF Energia nabyła 100% udziałów w spółce realizującej projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy do 60 MW 0

BXF Energia nabyła 100% udziałów w spółce realizującej projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy do 60 MW

2024-04-28 18:01 0 komentarzy

Projekt Azalia przewiduje budowę farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy do 60 MW w województwie podkarpackim w okolicy Rzeszowa. Warunki lokalizacyjne pozwalają szacować roczną produkcję farmy w wysokości około 65 GWh. Projekt posiada komplet pozwoleń administracyjnoprawnych pozwalających na rozpoczęcie prac budowlanych i przyłączenie projektu do sieci.

Więcej
W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań 0

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań

2024-04-28 09:08 0 komentarzy

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym. – Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Więcej
Analiza trwałości wydajności paneli fotowoltaicznych: Czy ich efektywność słabnie w czasie? 0

Analiza trwałości wydajności paneli fotowoltaicznych: Czy ich efektywność słabnie w czasie?

2024-04-28 08:33 0 komentarzy

Fotowoltaika to inwestycja zaprojektowana z myślą o funkcjonowaniu przez wiele lat. Dlatego też przy wyborze konkretnych produktów koniecznie należy zwrócić uwagę na kwestię ich trwałości, żywotności oraz wydajności po upływie dłuższego czasu. Spadek tych parametrów jest nieunikniony, jednak w przypadku najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań będzie on stosunkowo nieznaczny. Sprawdźmy jak na tle rynkowych standardów wygląda wydajność zintegrowanego systemu VARIO – nowości 2024 na rynku fotowoltaiki.

Więcej
Porozumienie między największą śląską uczelnią i największym organizatorem edukacji domowej w Polsce 0

Porozumienie między największą śląską uczelnią i największym organizatorem edukacji domowej w Polsce

2024-04-27 17:36 0 komentarzy

25 kwietnia 2024 roku w auli Kazimierza Lepszego w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach zainagurowano współpracę w ramach umowy podpisanej pomiędzy Szkołą w Chmurze a Uniwersytetem Śląskim. Dokument zakłada współpracę dydaktyczno-naukową (wykłady, prelekcje, warsztaty, Hackathon).

Więcej
KSeF podsumowanie audytu 0

KSeF podsumowanie audytu

2024-04-27 09:03 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów: Podsumowanie audytu KSeF

Więcej
Porównanie zwolnień lekarskich: prywatna vs. publiczna opieka medyczna 0

Porównanie zwolnień lekarskich: prywatna vs. publiczna opieka medyczna

2024-04-26 22:00 0 komentarzy

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł.

Więcej
Chiny kontynuują rozbudowę mocy węglowych pomimo przyspieszenia inwestycji w odnawialne źródła energii 0

Chiny kontynuują rozbudowę mocy węglowych pomimo przyspieszenia inwestycji w odnawialne źródła energii

2024-04-25 09:02 0 komentarzy

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Więcej

Najnowsze komentarze

Beskid Niski z dziećmi - Cergowa
Dziękuję za podzielenie się tym artyk...
~Lukasz
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Niestety nie polecam tej trasy na podró...
~A nna
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Witam, czy da radę przejść dróżki z...
~Figa11