Technologia na co dzień

Nowa wersja serwera aplikacyjnego HDB 7.0 i HDB HA 7.0  0

Nowa wersja serwera aplikacyjnego HDB 7.0 i HDB HA 7.0

2024-04-22 20:39 0 komentarzy

Serwer aplikacyjny HDB to jedna z wielu własnych technologii firmy HEUTHES, która na bieżąco aktualizuje swoje produkty, dostosowując je tym samym do potrzeb rynku. Ostatnia aktualizacja serwera HDB miała miejsce we wrześniu 2023 roku. Po kilku miesiącach, zgodnie z zapowiedziami, powstała kolejna nowa wersja serwera, w której rozbudowany został tryb wysokiej dostępności HA (High Availability).

Więcej
Krakowski Ośrodek Innowacji NATO: Start-upy i Naukowcy dla Sektora Obronności 0

Krakowski Ośrodek Innowacji NATO: Start-upy i Naukowcy dla Sektora Obronności

2024-04-21 10:37 0 komentarzy

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Więcej
Rozwiązania AI: Wsparcie dla Małych i Średnich Firm 0

Rozwiązania AI: Wsparcie dla Małych i Średnich Firm

2024-04-21 10:17 0 komentarzy

Wiceminister Ignacy Niemczycki wziął udział w cyklicznych obradach okrągłego stołu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju poświęconych cyfrowym rozwiązaniom dla małych i średnich firm.

Więcej
PowerWalker VFI 1000 ICT IoT — zasilacz UPS, którego obsłużysz za pomocą smartfona 0

PowerWalker VFI 1000 ICT IoT — zasilacz UPS, którego obsłużysz za pomocą smartfona

2024-04-20 19:02 0 komentarzy

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się produkty z kategorii Internet of Things. Jak się okazuje, zaliczyć do nich możemy nawet zasilacze awaryjne, a PowerWalker VFI 1000 ICT IoT jest idealnym tego przykładem.

Więcej
Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich? 0

Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich?

2024-04-18 06:32 0 komentarzy

O Internecie 5G mówi się sporo. Ma on zarówno swoich entuzjastów, jak i przeciwników. Dlatego omawiając ten temat, należy powiedzieć czym jest to sławetne 5G. Wtedy można podjąć świadomą decyzję, czy warto inwestować w routery 5G, jakie są obecnie w ofercie wielu operatorów, jak np. te od firmy ZTE.

Więcej
Sharp wprowadza nowe modele drukarek wielofunkcyjnych A4 0

Sharp wprowadza nowe modele drukarek wielofunkcyjnych A4

2024-04-16 08:01 0 komentarzy

Sharp, przodujący dostawca technologicznych produktów i usług biznesowych, wprowadza do oferty trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4.

Więcej
Innowacyjność to łączenie kropek, tak żeby stworzyć nową wartość 0

Innowacyjność to łączenie kropek, tak żeby stworzyć nową wartość

2024-04-15 21:02 0 komentarzy

- Innowacja nie musi być najnowszym rozwiązaniem technicznym z zastosowaniem AI czy innych zaawansowanych narzędzi. To czasem dostrzeżenie, że brakuje jakiegoś drobnego rozwiązania i wypełnienie tej luki - mówi Ewa Kraińska, twórczyni When U Buy – start-upu nagradzanego właśnie za innowacyjność.

Więcej
BLIK 2023: niemal 1,8 mld transakcji i 3 Mln nowych użytkowników 0

BLIK 2023: niemal 1,8 mld transakcji i 3 Mln nowych użytkowników

2024-03-16 11:13 0 komentarzy

BLIK konsekwentnie zwiększa swoją rozpoznawalność w Polsce. Według metodologii KANTAR - MDS (Meaningful, Different, Salient) – służącej do pomiaru siły marki (Brand Equity), w tzw. indeksie Brand POWER, uzyskał on w 2023 r. wynik 44 punktów, mocno wyprzedzając konkurencję. Dalej utrzymuje on znaczącą przewagę w stosunku do światowych marek, takich jak VISA (24 p.) czy Mastercard (17 p.). Co więcej, wyniki badania potwierdzają, że BLIK jest marką, którą zna praktycznie każdy Polak. Według średniej z 2023 r. utrzymały się trendy z poprzednich lat: znajomość wspomagana wyniosła aż 95 proc., spontaniczna 75 proc., a wskaźnik top of mind – oznaczający markę, która jako pierwsza przychodzi do głowy – sięgnął 56 proc.

Więcej
Polska firma hostingowa 0

Polska firma hostingowa

2023-04-17 13:05 0 komentarzy

Polska firma hostingowa, która oferuje tanie i solidne rozwiązania hostingowe dla różnych typów witryn internetowych. Dzięki szerokiemu zakresowi usług i funkcjonalności, które oferuje, Webd.pl jest jednym z najpopularniejszych dostawców usług hostingowych w Polsce.

Więcej
Designerskie urządzenia smart home w stylowym wnętrzu: nowe trendy w aranżacji mieszkań 0

Designerskie urządzenia smart home w stylowym wnętrzu: nowe trendy w aranżacji mieszkań

2023-01-28 13:15 0 komentarzy

W dzisiejszych czasach firmy coraz częściej udowadniają, że urządzenia technologiczne mogą być stylowe i funkcjonalne, zapewniając wysoki komfort życia i wyjątkowy wystrój wnętrz. Już na etapie projektowania mieszkań elementy dekoracyjne integrowane są z inteligentnymi gadżetami, w tym również systemami smart home. Jak wskazuje najnowsze badanie Deloitte „Digital Consumer Trends 2022”, niemal 10 proc. respondentów na świecie posiada inteligentny monitoring bezpieczeństwa i system oświetlenia, a 11 proc. wyposażyło swój dom w kamerę zewnętrzną czy domofon wykorzystujące Internet.

Więcej

Najnowsze komentarze

Beskid Niski z dziećmi - Cergowa
Dziękuję za podzielenie się tym artyk...
~Lukasz
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Niestety nie polecam tej trasy na podró...
~A nna
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Witam, czy da radę przejść dróżki z...
~Figa11