Technologia na co dzień
Nie daj się przeziębieniu
Marchew, seler i burak – tak niewiele trzeba, by w oka mgnieniu przygotować pełen witamin sok, który pomoże wzmocnić naszą odporność i doda energii na cały dzień. Do jego wykonania niezbędna będzie dobra wyciskarka, najlepiej wolnoobrotowa JSM 4012 od Amica, która pozwoli wycisnąć z warzyw i owoców maksymalną ilość wartości odżywczych.
Firmy mówią Dobre zdrowie Technologia na co dzień Smaczna Kuchnia WięcejNanocząstką w raka
Od lat 80. nanocząstki – czyli cząstki, których przynajmniej jeden wymiar wynosi około stu nanometrów – rewolucjonizują naukę i gospodarkę. Powstają albo z rozpadu cząstek większych, albo dzięki łączeniu relatywnie niewielkich ilości atomów w specjalnie stworzonych warunkach (chodzi przede wszystkim o temperaturę i ciśnienie). Nanocząstki zyskują oryginalną strukturę, a w konsekwencji szczególne właściwości, które pozwalają na nowe zastosowania.
Dobre zdrowie Technologia na co dzień WięcejDrony wielozadaniowe
Zanim w lesie wybuchnie pożar, pojawiają się sygnały ostrzegawcze. Nie wszystkie możemy dostrzec z ziemi własnymi oczami. Pewne zjawiska są lepiej widoczne z lotu ptaka, zwłaszcza takiego, który rejestruje promieniowanie elektromagnetyczne w zakresie 400-1000 nm (bliska podczerwień) lub wyższym (podczerwień termalna), podczas gdy ludzie widzą tylko zakres od 400 do 700 nm. Dzięki wyposażonym w odpowiednią kamerę Bezzałogowym Statkom Powietrznym (BSP), czyli popularnym dronom, można zauważyć nie tylko pierwsze niepozorne smugi dymu, lecz także sprawdzić, w których miejscach lasu roślinność jest przesuszona. Małe bezzałogowe statki powietrzne to urządzenia bardzo przydatne do prowadzenia innowacyjnych badań naukowych, zwłaszcza jeśli działają w komplecie z odpowiednim sprzętem optycznym i oprogramowaniem. Naukowcy z SGGW mają wiele pomysłów na ich praktyczne zastosowanie w rolnictwie, leśnictwie, ochronie środowiska i budownictwie.
Firmy mówią Technologia na co dzień WięcejZdrowe zakupy… dzięki innowacyjnej aplikacji
Niemal każdy z nas marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Problem w tym, jak to marzenie przekuć w rzeczywistość. Podstawą jest oczywiście dieta. Jak się jednak okazuje to nie takie proste, bowiem nawet najsilniejsze postanowienie może się rozbić o konieczność uważnego dobierania produktów spożywczych, co zajmuje dużo czasu…
Firmy mówią Dobre zdrowie Technologia na co dzień WięcejAplikacja FiFiFo – nowy asystent zakupowy
Przyciągające wzrok, kolorowe obrazki i kuszące hasła, a z drugiej strony - mały druczek i niezrozumiałe nazwy – tak wyglądają etykiety produktów spożywczych. Konsumenci są często bezradni, dają się nabrać na marketingowe sztuczki typu „jak u babci” i kupują produkty, które z babciną recepturą nie mają nic wspólnego.
Firmy mówią Technologia na co dzień WięcejLaboratorium Metabolomiki w SGGW
W Katedrze Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstało pierwsze w Polsce Laboratorium Metabolomiki Weterynaryjnej. Naukowcy uzyskali możliwość wykonywania zaawansowanych badań z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii spektometrii masowej. Inwestycja o wartości niemal 5 mln zł została sfinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dobre praktyki Technologia na co dzień WięcejNowa aplikacja U-Control od BFT
Firma BFT, włoski producent automatyki do bram, wprowadza nową aplikację na smartfony. U-Control umożliwia zdalne sterowanie bramą za pośrednictwem internetu.
Firmy mówią Ciekawe budownictwo Technologia na co dzień WięcejPołowa młodych millenialsów jest online cały czas
Życie bez internetu i serwisów społecznościowych? Takiej rzeczywistości nie wyobraża sobie większość młodych millenialsów - wynika z raportu INEA „Internet - dzieli czy łączy?”. Połowa z nich jest online cały czas, a 94,7 proc. uważa, że dostęp do sieci ułatwia im kontakt ze znajomymi. Sprawdzamy, w jaki sposób internet wpływa na życie ludzi urodzonych pomiędzy 1990 a 2000 rokiem.
Firmy mówią Technologia na co dzień Statystyki mówią WięcejNowe związki o działaniu przeciwnowotworowym
Chemicy z Katedry Technologii Leków i Biochemii, z zespołu kierowanego przez prof. Jerzego Konopę, zaprojektowali struktury i zsyntetyzowali 40 nowych związków. Szeroko zbadano ich aktywność cytotoksyczną wobec kilkunastu linii komórek nowotworowych oraz aktywność wobec nowotworów ludzkich przeszczepionych na zwierzęta. Trzy spośród przebadanych związków bardzo pozytywnie reagują na nowotwory trzustki. Wynik ten stanowi podstawę do opracowania leku na ten najtrudniejszy w leczeniu rodzaj nowotworu.
Firmy mówią Dobre zdrowie Technologia na co dzień WięcejŻywność dla kosmonautów
Historia lotów w kosmos nie jest długa – pierwszy lot załogowy odbył się w 1961 roku. Wraz z rozwojem nauki ich częstotliwość wzrastała, a kosmonauci coraz dłużej przebywali na orbicie. Jednym z problemów, z którymi musiano się zmierzyć, była kwestia żywienia: co zabrać, by nie było ciężkie, ale pełnowartościowe, łatwe w przygotowaniu, a do tego smaczne? Jednym z rozwiązań stała się żywność liofilizowana. Obecnie naukowcy w ośrodkach badawczych na całym świecie pracują nad rozwojem tego segmentu produktów spożywczych. Swoją cegiełkę dokładają także pracownicy Wydziału Nauk o Żywności SGGW.
Firmy mówią Technologia na co dzień Więcej
Autor artykułu zapomniał chyba że są również kobiety które marzą o tym żeby mieć nie tyle duży biust co w ogóle coś co można nazwać biustem. Sama mam z tym problem i robię co mogę żeby powiększyć choć trochę moje piersi stosuję różne tabletki jak Breastfem czy kremy na bazie Soi trochę to pomaga piersi są jędrniejsze i większe o jeden rozmiar ale to jest dużo pracy i zaangażowania. Myślę że powiększenie piersi jest trudniejszym zadaniem niż ich pomniejszenie.