Dobre praktyki
Teoria ograniczeń nie ogranicza
Mówi się, że matematyka jest królową nauk. I choć w interesach często się na niej opieramy, zapominamy o innych, równie ważnych przedmiotach. A co, gdyby sięgnąć pamięcią do lekcji fizyki? Do biznesu wkracza Teoria Ograniczeń, która świetnie sprawdza się w zarządzaniu.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejLaboratorium Metabolomiki w SGGW
W Katedrze Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstało pierwsze w Polsce Laboratorium Metabolomiki Weterynaryjnej. Naukowcy uzyskali możliwość wykonywania zaawansowanych badań z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii spektometrii masowej. Inwestycja o wartości niemal 5 mln zł została sfinansowana ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dobre praktyki Technologia na co dzień WięcejIV Kongres Życia i Rodziny - Rewolucja kulturowa dzisiaj: społeczeństwo, szkoła, rodzina
IV Kongres Życia i Rodziny, który odbędzie się 26 października (czwartek) w Dobrym Miejscu w Warszawie, będzie poświęcony ideologii gender, seksualizacji dzieci i młodzieży oraz tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Życia i Rodziny.
Dobre praktyki Polecane wydarzenia WięcejDyrektor personalny na godziny – kiedy potrzebny?
Funkcję dyrektora personalnego kojarzymy zazwyczaj z zatrudnieniem na pełny etat. Na rynku dostępni są jednak także doświadczeni specjaliści w zakresie human resources, z usług których można skorzystać w niepełnym wymiarze czasu. W wielu sytuacjach takie rozwiązanie może być bardzo korzystne.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejSkuteczna telesprzedaż tkwi w sile zespołu
Dziś wielu potencjalnych klientów nie chce już rozmawiać z telemarketerami, natomiast ci, którzy zgadzają się na rozmowę, stają się coraz bardziej wymagający. Skuteczna sprzedaż lub „dosprzedawanie” produktów przez telefon wymaga zespołu, w którym poza kompetencjami, ważne jest również wzajemne wsparcie.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejMentoring – opłaca się dzielić wiedzą
Firma, stojąc przed koniecznością uzupełnienia wakatu na stanowisko menedżerskie lub specjalistyczne, ma do wyboru dwie drogi. Pierwsza to zatrudnienie nowej, doświadczonej osoby z zewnątrz. Druga – awansowanie pracownika, nawet jeśli poziom jego kompetencji nie jest jeszcze wystarczający. Właśnie w tej drugiej sytuacji doskonale sprawdza się mentoring.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejWspólpraca dla Strefy Aktywności Gospodarczej w Nowej Hucie
7 lipca 2017 roku Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. oraz Małopolskie Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców podpisały porozumienie o współpracy, której celem jest wzajemne wsparcie podejmowanych działań na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego wschodniej części Krakowa – Nowej Huty.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejRozszyfruj klienta, by być lepszym sprzedawcą
Większość ludzi mimowolnie zakłada, że inni myślą i działają w sposób podobny do nich. Tak jednak nie jest. W relacjach, a już szczególnie w kontaktach handlowych, bardzo ważne jest, aby sprzedawca potrafił zrozumieć sposób myślenia i działania konkretnego klienta. Stanie się to łatwiejsze, gdy będzie wiedział, z jakim typem temperamentu ma do czynienia.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejFirma AIB nadzieją polskiej gospodarki według zestawienia dziennika „Rzeczpospolita”
Dziennik „Rzeczpospolita” przedstawił ranking 50 dynamicznych i innowacyjnych firm z sektora MŚP. Na 19. miejscu wśród przedsiębiorstw, które nazywane są „nadzieją polskiej gospodarki”, uplasowała się marka AIB – producent nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych.
Firmy mówią Dobre praktyki WięcejPoczta Polska weźmie udział w programie Mieszkanie Plus
23 maja 2017 r. Poczta Polska S.A. i BGK Nieruchomości S.A. podpisały umowę ramową o współpracy dotyczącej przekazania gruntów na potrzeby programu Mieszkanie Plus. Wstępne porozumienie dotyczy pięciu lokalizacji: dwie w Warszawie i po jednej we Wrocławiu, Grudziądzu i Rybniku. Strony zakładają możliwość rozszerzenia porozumienia w przyszłości także o inne lokalizacje.
Firmy mówią Dobre praktyki Więcej
~Lukasz
Dziękuję za podzielenie się tym artykułem! Sam miałem okazję odwiedzić Cergową i doskonale rozumiem to, o czym mówi autor. Chociaż niestety nie udało mi się podziwiać widoków z wieży widokowej, doceniam piękno i urok tego miejsca. Trasa na Cergową może być stroma i śliska, zwłaszcza po deszczu, ale to właśnie te wyzwania czynią tę wędrówkę jeszcze bardziej satysfakcjonującą. Link do naszej publikacji: https://edukla.pl/gora-cergowa-wieza-widokowa-na-beskid-niski/