Dziennik „Rzeczpospolita” przedstawił ranking 50 dynamicznych i innowacyjnych firm z sektora MŚP. Na 19. miejscu wśród przedsiębiorstw, które nazywane są „nadzieją polskiej gospodarki”, uplasowała się marka AIB – producent nowoczesnych rozwiązań izolacyjnych.

W rankingu zostały uwzględnione firmy z różnych branż, które, zgodnie z definicją małych i średnich przedsiębiorstw, osiągają przychody ze sprzedaży niższe niż 50 mln euro, posiadają aktywa niższe niż 43 mln euro i zatrudniają poniżej 250 osób. Wybrane przedsiębiorstwa musiały wykazać się w latach 2014-2016 dodatnim wynikiem finansowym oraz dodatnimi kapitałami.

Spośród 330 badanych firm, w rankingu znalazło się 50 tych, które w latach 2014-2016 rozwijały się najszybciej. Przedsiębiorstwa te wyróżniały się na rynku m.in. poprzez produkcję innowacyjnych lub nietypowych produktów, znaczące prace służące modernizacji zakładu produkcyjnego czy wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Na 19. miejscu w zestawieniu uplasowała się firma AIB, która w 2016 roku uzyskała ponad 50 mln zł przychodów ze sprzedaży. – W tym roku AIB świętuje 25-lecie swojej działalności. Obecność w rankingu „Rzeczpospolitej” świadczy o naszym prężnym rozwoju, a jednocześnie motywuje do dalszej dynamicznej działalności. Mocno stawiamy na innowacje i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu na bieżąco odpowiadamy na potrzeby zmieniającego się rynku – mówi Maciej Ślączka, Prezes AIB.

AIB to firma, która od początku swojej działalności zajmuje się produkcją rozwiązań izolacyjnych. W ofercie posiada wyroby na bazie butylu, taśmy izolacyjne, uszczelki, profile oraz nowy system montażu w warstwie izolacji SIMPLEX i SIMPLEX BASIC. AIB jest od wielu lat dostawcą materiałów izolacyjnych i komponentów do produkcji okien i drzwi dla największych marek z branży stolarki otworowej i chemii budowlanej.