Zupełnie przypadkiem trafiliśmy na to niezwykłe miejsce. Przepiękne widoki i krótka prowadząca wzdłuż Wisły trasa poleca się na niedzielny poobiedni spacer.

Ścieżka ornitologiczna  znajduje się  miejscowości Kamień w gminie Czernichów, z Krakowa autem dotrzecie tutaj w niespełna godzinę. Miejsce nie jest zbyt popularne o czym świadczy fakt iż pomimo weekendu spotkaliśmy tutaj zaledwie kilku spacerowiczów.

Główną atrakcją całej ścieżki jest niewątpliwie punkt widokowy oznaczony na Google Maps jako Wapiennik Ścieżka Ornitologiczna. Punkt ten mieści się na ruinach działającego niegdyś pieca kamienniczego. Możemy stąd podziwiać Wisłę i liczne ptactwo zamieszkujące te tereny, jeśli wierzyć tablicom informacyjnym miejsce to odwiedza i zamieszkuje niemalże 140 gatunków ptaków.

Ścieżka poza tarasem widokowym opisanym powyżej posiada jeszcze 4 punkty orientacyjne, które znajdziemy na trasie prowadzącej do Elektrowni Wodnej Łączany. Miejsce jest naprawdę przepiękne, zarówno widoki jak i odgłosy ptaków zachwycają. Niestety otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Tablice informacyjne w większości są albo pomazane albo poprzewracane, w okolicy punktów widokowych są śmieci, a w trawie potłuczone butelki i szkło. Szkoda bo te piękne przyrodniczo tereny mają potencjał.

Praktyczne informacje:
- ścieżka znajduje się w miejscowości Kamień oddalonej od Krakowa o ok.30 km,
- parking na początku i końcu ścieżki, pierwszy przy Elektrowni wodnej Łączany, na drugi dotrzecie wpisując w Google Maps "Wapiennik Ścieżka Ornitologiczna",
- długość ścieżki to ok. 3 km w obie strony,
- na trasie kilka ławek, punkty widokowe i dużo miejsca na piknik.


#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Wapiennik #Ścieżka ornitologiczna #Kamień