Firmy mówią

Raport Dotykačka - Polska gastronomia w pierwszym półroczu 2022 0

Raport Dotykačka - Polska gastronomia w pierwszym półroczu 2022

2022-08-22 18:51 0 komentarzy

Przeciętna polska firma gastronomiczna, szczególnie jeśli jest restauracją lub cukiernią, zanotowała właśnie bardzo dobre półrocze pod względem wysokości obrotów – wyższych o 34% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2019 – oraz liczby klientów, z wolumenem i dynamiką wzrostu wreszcie zbliżoną do poziomu z ostatniego roku przed wybuchem pandemii. Niestety, te nominalnie wysokie obroty są w dużej mierze wynikiem stale rosnących cen – nawet 20% liczonych rok do roku – kompensujących dwucyfrową inflację oraz dramatycznie szybko rosnące ceny produktów, energii, transportu oraz koszty pracy.

Więcej
Ruszyła akcja “Dbaj o zdrowie” edukująca nt. znaczenia suplementacji dla naszego organizmu 0

Ruszyła akcja “Dbaj o zdrowie” edukująca nt. znaczenia suplementacji dla naszego organizmu

2022-08-22 08:49 0 komentarzy

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku, ale też okres, w którym bardzo często zapominamy, aby zadbać o własne zdrowie. Jednakże, w tym czasie nie należy rezygnować z prowadzenia zrównoważonej diety oraz dostarczania organizmowi składników odżywczych czy niezbędnych witamin.

Więcej
Opera z nową usługą VPN Pro na systemy Windows i Mac 0

Opera z nową usługą VPN Pro na systemy Windows i Mac

2022-08-22 06:40 0 komentarzy

Opera ogłosiła rozszerzenie swojego portfolio o nową usługę VPN Pro - subskrybowany serwis premium, działający bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji. VPN, działający od marca na Androidzie, staje się teraz dostępny dla komputery stacjonarne z systemami Windows i Mac.

Więcej
Linie kablowe zyskują na popularności. Czemu coraz rzadziej będziemy widywać linie napowietrzne? 0

Linie kablowe zyskują na popularności. Czemu coraz rzadziej będziemy widywać linie napowietrzne?

2022-08-21 20:39 0 komentarzy

Elektroenergetyczne linie napowietrzne są często spotykanym elementem krajobrazu. Niższy koszt inwestycyjny czy łatwość naprawy ewentualnych awarii są mocnym argumentem do inwestowania właśnie w tę technologię. Dziś jednak coraz częściej odchodzi się od tego rozwiązania na rzecz linii kablowych podziemnych. Skąd wynika zainteresowanie tą technologią?

Więcej
BLIK w II kw. 2022: blisko 300 mln transakcji w jeden kwartał, znaczące wzrosty we wszystkich kanałach 0

BLIK w II kw. 2022: blisko 300 mln transakcji w jeden kwartał, znaczące wzrosty we wszystkich kanałach

2022-08-21 14:56 0 komentarzy

W drugim kwartale 2022 r. użytkownicy BLIKA zrealizowali 292 mln transakcji o wartości 38,7 mld zł. W tym czasie najszybciej rosła liczba płatności w tradycyjnych terminalach płatniczych – było ich 55,3 mln – co oznacza wzrost aż o 182 proc. rok do roku. Istotny wpływ na uzyskany w tym kanale wynik miało stale zwiększające się zainteresowanie płatnościami zbliżeniowymi BLIK. Między kwietniem a czerwcem użytkownicy zrealizowali 15,4 mln tego typu transakcji. W analizowanym okresie odnotowano także znaczny wzrost liczby osób regularnie korzystających z BLIKA – na koniec pierwszego półrocza aktywnie płaciło nim ponad 11,3 mln klientów, czyli o 41 proc. więcej niż rok wcześniej.

Więcej
BLIK zaoferuje płatności odroczone – jest zgoda UOKiK na rozszerzenie działalności przez Polski Standard Płatności 0

BLIK zaoferuje płatności odroczone – jest zgoda UOKiK na rozszerzenie działalności przez Polski Standard Płatności

2022-08-21 14:49 0 komentarzy

15 lipca br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) pozytywnie ocenił wniosek złożony przez Bank Millennium, Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski oraz Mastercard w sprawie rozszerzenia działalności Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu płatności mobilnych BLIK. Organ wyraził zgodę na koncentrację, w ramach której PSP uzupełni swoje portfolio o usługę płatności odroczonych (Buy now, pay later – BNPL).

Więcej
Warsaw Magic Festival 2022. Gwiazdy iluzji, akrobacji i kuglarstwa w Centrum Praskim Koneser 0

Warsaw Magic Festival 2022. Gwiazdy iluzji, akrobacji i kuglarstwa w Centrum Praskim Koneser

2022-08-19 23:30 0 komentarzy

Występy iluzjonistów, klaunów, akrobatów i wielu innych ulicznych artystów – to wszystko będzie można zobaczyć podczas Warsaw Magic Festival 2022. Prawdziwe święto magii zagości w Centrum Praskim Koneser w dniach 19-21 sierpnia, a udział w czarodziejskich wydarzeniach jest bezpłatny. Oprócz tego zarówno na dorosłych, dzieci oraz całych rodzin czekają różnorodne warsztaty. Patronem honorowym festiwalu jest UNICEF Polska.

Więcej
Alergii nie wyleczymy, ale możemy znacząco ułatwić życie alergikom 0

Alergii nie wyleczymy, ale możemy znacząco ułatwić życie alergikom

2022-08-19 21:34 0 komentarzy

Prawie 12 milionów osób choruje w Polsce na alergie. Dla wielu z Nas niezwykle dokuczliwy jest kurz. Głównym siedliskiem roztoczy kurzu domowego są kołdry, poduszki i materace. To właśnie z tego powodu naukowcy z Łukasiewicz

Więcej
Walczysz z alergią? Najwyższa pora na pokrowiec antyalergiczny 0

Walczysz z alergią? Najwyższa pora na pokrowiec antyalergiczny

2022-08-19 21:25 0 komentarzy

W Polsce na alergie choruje ok. 12 mln osób. Ok. 8 mln ma alergiczny nieżyt nosa a ponad 4 mln walczy z astmą. Dla wielu z Nas niezwykle dokuczliwy jest kurz. Głównym siedliskiem roztoczy kurzu domowego są kołdry, poduszki i materace. To właśnie z tego powodu naukowcy z Łukasiewicz – ŁIT pracują nad swoistą barierą w postaci pokrowców antyalergicznych.

Więcej
Nowa seria przyczep WELD 0

Nowa seria przyczep WELD

2022-08-19 09:32 0 komentarzy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów przedstawiamy serię Weld łączącą najlepsze cechy najpopularniejszych przyczep bagażowych i profesjonalnych przyczep posiadających spawaną konstrukcję.

Więcej

Najnowsze komentarze

Beskid Niski z dziećmi - Cergowa
Dziękuję za podzielenie się tym artyk...
~Lukasz
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Niestety nie polecam tej trasy na podró...
~A nna
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Witam, czy da radę przejść dróżki z...
~Figa11