Nowe urządzenie Zyxel USG FLEX 50 uzupełnia linię zapór USG, zapewniając proste i efektywne rozwiązanie zabezpieczające, idealne dla środowisk pracy zdalnej, oddziałów firm i punktów sprzedaży detalicznej. Thorsten Kurpjuhn, Market Development Manager Europe w firmie Zyxel, wyjaśnia, dlaczego jest tak atrakcyjne.

W świecie technologii większe nie zawsze znaczy lepsze. Kiedy musisz wspierać tylko garstkę użytkowników, nie potrzebujesz sprzętu sieciowego ani rozwiązań zabezpieczających, które mogą obsługiwać dziesiątki użytkowników lub połączeń zdalnych. Nikt z nas nie chce komplikować spraw bardziej, niż to konieczne, ani płacić za coś, czego nie potrzebuje i nie będzie używać.

Jednak mniejsze firmy mogą potrzebować takiej samej wydajności i ochrony; muszą po prostu upewnić się, że to, co mają, odpowiada ich potrzebom. Właśnie dlatego Zyxel nieustannie rozszerza ofertę produktów oraz opracowuje rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, obecnie dobrym pomysłem — nawet w mniejszych firmach — jest wdrożenie dedykowanego urządzenia chroniącego wejście do sieci. Dlatego wprowadziliśmy nasze nowe urządzenie zabezpieczające klasy podstawowej, USG FLEX 500.

Realne ryzyko

Zagrożenia sieciowe oraz cybeprzestępczość stanowią realne niebezpieczeństwo dla mniejszych firm. W dodatku coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw przechodzi na pracę elastyczną, z czym wiąże się dodatkowy problem zabezpieczenia połączeń zdalnych. Są to wyzwania, z którymi pomaga uporać się USG FLEX 50.

Ten model klasy podstawowej to kompaktowe, uniwersalne urządzenie, które oferuje pracownikom zdalnym i małym firmom skuteczną ochronę oraz niezawodne połączenia VPN.

Oprócz kompleksowej obsługi wszystkich rodzajów VPN — w tym tuneli L2TP over IPSec, SSL, IKEv1 oraz IKEv2 IPSec — zapora USG FLEX 50 oferuje funkcje filtrowania zagrożeń. Szczegółowa kontrola nad ustawieniami zapory pozwala precyzyjnie określać dozwolone typy ruchu. A dzięki funkcji Zyxel SecuReporter zyskujesz ulepszoną, chmurową analitykę, która nieustannie poprawia bezpieczeństwo Twoich połączeń.

Łatwe zarządzanie

W dodatku urządzeniem USG FLEX 50 można zarządzać za pośrednictwem naszej chmurowej platformy Nebula, co oznacza, że administratorzy sieci lub dostawcy usług zarządzanych mogą sterować nim z dowolnego miejsca. Urządzenia obsługujące platformę Nebula można nawet skonfigurować zawczasu i wdrożyć automatycznie po podłączeniu do sieci.

USG FLEX 50 jest idealną propozycją dla mniejszych firm, które muszą wspierać od 10 do 15 użytkowników, w tym pracujących zdalnie, którzy używają VPN, aby bezpiecznie łączyć się z siecią firmy. To kompaktowe, elastyczne, bezpieczne i łatwe w zarządzaniu urządzenie zapewnia małym i średnim firmom prawdziwą zaporę sieciową z certyfikacją ICSA dla funkcji zapory i tuneli IPSec.