Firmy mówią

Inteligentne ule, które sprawdzą kondycję pszczół

Inteligentne ule, które sprawdzą kondycję pszczół

2022-08-27 14:12

Zapobieganie wymieraniu pszczół nie jest łatwe. Środowisko naturalne ulega ogromnym zmianom wskutek działalności człowieka. Pszczoły cierpią przez stosowane w rolnictwie środki ochrony roślin czy też nowe choroby, które dotykają te owady. Naukowcy z Łukasiewicz – ŁIT analizują dane zbierane przez zaprojektowany przez polską firmę Intelligent Hives system monitorujący temperaturę, wilgotność, częstotliwości dźwięku, obraz i lokalizację ula, dzięki odpowiednim czujnikom umieszczonym w inteligentnych ulach. Urządzenia wspierają pszczelarzy w prowadzeniu pasieki zapewniając łatwy w obsłudze system monitorowania uli i będą ogólnie dostępne.

Więcej
W Krakowie powstaje unikatowe w Europie centrum badawcze 0

W Krakowie powstaje unikatowe w Europie centrum badawcze

2022-08-27 14:01 0 komentarzy

W Krakowie powstaje Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki – jedyne takie centrum badawcze w Małopolsce. Uroczyste podpisanie listu intencyjnego dotyczącego powstania nowej inwestycji połączone z symbolicznym wbiciem łopaty pod budowę odbyło się 25 sierpnia 2022 roku w siedzibie Łukasiewicz – Instytucie Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Więcej
Szary styropian nie tylko do ścian 0

Szary styropian nie tylko do ścian

2022-08-25 08:00 0 komentarzy

Styropian pasywny, kojarzony z budownictwem energooszczędnym, może tak samo różnić się przeznaczeniem jak tradycyjne białe płyty. Sztuka polega nie na tym, by wybrać materiał ociepleniowy o najlepszych parametrach, ale ten, który najlepiej się sprawdzi.

Więcej
 Trwały wdzięk mebli wyplatanych, czyli dlaczego warto wybrać ecorattan

Trwały wdzięk mebli wyplatanych, czyli dlaczego warto wybrać ecorattan

2022-08-24 21:49

Ecorattan zdominował ofertę wyplatanych mebli tarasowych. Nic dziwnego – łączy w sobie tak ceniony urok naturalnego rattanu z nieosiągalną wcześniej trwałością, a przede wszystkim z odpornością na wszelkie kaprysy pogody, od ostrego słońca po mróz. Tak wiele ma więc zalet! Warto poznać je bliżej.

Więcej
Pierwsze freinetowskie przedszkole w województwie łódzkim. Tak z dziećmi nie pracował jeszcze nikt 0

Pierwsze freinetowskie przedszkole w województwie łódzkim. Tak z dziećmi nie pracował jeszcze nikt

2022-08-23 21:45 0 komentarzy

Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?

Więcej
BGK i KUKE: kredyt inwestycyjny dla eksporterów już dostępny 0

BGK i KUKE: kredyt inwestycyjny dla eksporterów już dostępny

2022-08-23 21:38 0 komentarzy

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) podpisały umowę wprowadzającą kredyt inwestycyjny z gwarancją KUKE. Umowa wprowadza do oferty banku produkt dla przedsiębiorców zainteresowanych rozpoczęciem lub rozwojem swojej działalności eksportowej.

Więcej
Aplikacja ułatwi systematyczną opiekę lekarską nad pacjentami 0

Aplikacja ułatwi systematyczną opiekę lekarską nad pacjentami

2022-08-23 12:03 0 komentarzy

– Powrót do relacji jest dziś w medycynie bardzo potrzebny. Dopiero później można na to nakładać technologie, sztuczną inteligencję czy automatyzację – mówi Maciej Malenda, założyciel Doctor.One. Technologie mogą być jednak pomocne w budowaniu relacji i zaufania między lekarzem a pacjentami. Taki jest cel aplikacji Doctor.One, wirtualnej przychodni, która w modelu subskrypcji oferuje lekarzom możliwość budowania bazy pacjentów i utrzymywania z nimi stałego kontaktu. Twórcy aplikacji podkreślają, że do 2040 roku chcą zapewnić opiekę prywatnego lekarza 100 mln ludzi na całym świecie.

Więcej
Azjatycki inwestor przemierza Europę na rowerze. Szuka innowacji i chce łączyć przedsiębiorców z obszaru ekologii 0

Azjatycki inwestor przemierza Europę na rowerze. Szuka innowacji i chce łączyć przedsiębiorców z obszaru ekologii

2022-08-22 20:39 0 komentarzy

Sam o sobie mówi „pedalling investor”, czyli pedałujący inwestor. Jia Hong Shaw, założyciel Turn Off  Turn On Ventures, od kilku miesięcy przemierza na elektry

Więcej
Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2022 Produkcja stanęła w miejscu. Niemal połowa firm obawia się jeszcze gorszego scenariusza w drugiej części roku 0

Branżowy Barometr EFL na III kwartał 2022 Produkcja stanęła w miejscu. Niemal połowa firm obawia się jeszcze gorszego scenariusza w drugiej części roku

2022-08-22 19:21 0 komentarzy

Recesja w polskim przemyśle trwa, co potwierdza najnowszy branżowy odczyt Barometru EFL. Subindeks dla branży produkcyjnej na III kwartał br. wyniósł 47,7 pkt., czyli tyle samo, ile w poprzednim kwartale. Tak niskiego wyniku nie mieliśmy od ponad 2 lat – w maju 2020 roku wyniósł 45,9 pkt. Ochłodzenia w kolejnych miesiącach spodziewa się niemal dwa razy więcej firm produkcyjnych niż w II kwartale. W opinii 46% zapytanych kondycja branży pogorszy się w związku z gospodarczo-politycznym otoczeniem, trzy miesiące wcześniej uważało tak 26% zapytanych. Widać stagnację w inwestycjach – aż 84% przedsiębiorców nie spodziewa się tutaj żadnych zmian, a 14% obawia się ich spadku.

Więcej
Czym może zaskoczyć zwiedzających pierwsze w Polsce Funzeum? 0

Czym może zaskoczyć zwiedzających pierwsze w Polsce Funzeum?

2022-08-22 19:05 0 komentarzy

W Polsce co roku powstają nowe atrakcje turystyczne. Niektóre z nich wyróżniają się walorami kulturowymi, inne przyrodniczymi. Są jednak też takie, które zapewniają unikalne zwiedzanie przez wykorzystanie nowatorskich pomysłów i dostarczanie niezapomnianych wrażeń. Jedną z takich atrakcji jest otwarte w 2022 roku pierwsze w Polsce Funzeum. Czym może zaskoczyć nas ten obiekt?

Więcej

Najnowsze komentarze

Beskid Niski z dziećmi - Cergowa
Dziękuję za podzielenie się tym artyk...
~Lukasz
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Niestety nie polecam tej trasy na podró...
~A nna
Dróżki w Kalwarii Zebrzydowskiej z dziećmi
Witam, czy da radę przejść dróżki z...
~Figa11