Ekologia w praktyce
Panele fotowoltaiczne Energi na fali
Innowacyjny projekt instalacji paneli fotowoltaicznych na wodzie jest pilotażowo wdrażany w spółce Energa Wytwarzanie. W zbiorniku przy elektrowni wodnej w Łapinie po raz pierwszy w Polsce umieszczono panele PV wytwarzające energię elektryczną na wodzie. Instalacje te mają na celu poprawę ich efektywności i zwiększenie poziomu generowanej energii. Po uzyskaniu pozytywnych efektów, Grupa Energa nie wyklucza możliwości szerszego zastosowania tego rozwiązania.
Firmy mówią Technologia na co dzień Ekologia w praktyce WięcejGospodarka niskoemisyjna, a niska emisja – dlaczego niektórzy mylą te pojęcia
Gospodarka niskoemisyjna jest szansą na rozwój polskiej innowacyjności, zwiększenie zatrudnienia, niesie ze sobą szereg korzyści klimatycznych i zdrowotnych. Niska emisja przyczynia się do zanieczyszczeń powietrza, wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. To diametralnie różne pojęcia - dlaczego więc niektórzy je mylą?
Firmy mówią Dobre zdrowie Technologia na co dzień Ekologia w praktyce WięcejBociany pod opieką energetyków Grupy TAURON
TAURON Dystrybucja kolejny rok realizuje akcję „Bocian Nasz”. Projekt polega m.in. na obrączkowaniu piskląt i opiece nad bocianimi gniazdami. Na słupach energetycznych bociany zaskakująco chętnie zakładają gniazda. Energetycy są wówczas jedynymi osobami, które ze względu na uprawnienia i wiedzę mogą dotrzeć do bocianów.
Firmy mówią Dobre praktyki Ekologia w praktyce WięcejKolejny Park Krakowian powstał przy ulicy Ptaszyckiego
Dzisiaj, 26 maja mali krakowianie wraz z najbliższymi posadzili 500 drzew przy ulicy Ptaszyckiego - tak uczczono Dzień Matki.
Ekologia w praktyce Wyjdźże z dzieckiem W ogrodzie Więcej2 MILIONY NOWYCH DRZEW I BUTELKI Z SUROWCA WTÓRNEGO
Startuje jubileuszowa edycja programu „Po Stronie Natury” Rusza 10. edycja programu „Po Stronie Natury”, w ramach której posadzonych zostanie kolejne 2 miliony drzew.
Ekologia w praktyce WięcejTAURON: blok 910 MW w Jaworznie zaliczył kluczowy test technologiczny
Blok energetyczny 910 MW w Jaworznie przeszedł udaną próbę ciśnieniową. To jeden z najważniejszych etapów inwestycji. Powodzenie tego testu oznacza potwierdzenie szczelności i zakończenie montażu części ciśnieniowej kotła. Zaawansowanie budowy bloku przekroczyło już 60 procent.
Firmy mówią Technologia na co dzień Ekologia w praktyce WięcejPoczta Polska rozpoczyna największe w Polsce testy samochodów elektrycznych
Poczta Polska rozpoczyna największe testy dostawczych samochodów elektrycznych w Polsce
Dobre praktyki Technologia na co dzień Ekologia w praktyce WięcejPlaneta Energii zaprasza do wspólnej przygody
Ruszyła ósma edycja Planety Energii. Edukacyjny program Grupy Energa przeszedł gruntowne zmiany, aby jak najlepiej wykorzystać nowoczesne technologie i dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Jednocześnie zdobycie nagród nigdy nie było tak proste.
Firmy mówią Dobre praktyki Ekologia w praktyce Nasze Dzieci WięcejPraca wre...(Edit: W nocy z 22/23 kwietnia spłoneła konstrukcja tężni)
Za niecałe dwa miesiące zostanie otwarta pierwsza w Krakowie tężnia solankowa. W Nowej Hucie nad zalewem będzie można pooddychać jak nad morzem.
Dobre zdrowie Polecane wydarzenia Ekologia w praktyce Wyjdźże z dzieckiem Po godzinach WięcejKopiec Wandy po liftingu
Rodzinny piknik, wspólne sprzątanie, konkursy i warsztaty dla dzieci oraz leniuchowanie na leżakach to wszystko w ramach akcji "Kopiec Wandy do liftingu".
Polecane wydarzenia Ekologia w praktyce Wyjdźże z dzieckiem Po godzinach Więcej
~Lukasz
Dziękuję za podzielenie się tym artykułem! Sam miałem okazję odwiedzić Cergową i doskonale rozumiem to, o czym mówi autor. Chociaż niestety nie udało mi się podziwiać widoków z wieży widokowej, doceniam piękno i urok tego miejsca. Trasa na Cergową może być stroma i śliska, zwłaszcza po deszczu, ale to właśnie te wyzwania czynią tę wędrówkę jeszcze bardziej satysfakcjonującą. Link do naszej publikacji: https://edukla.pl/gora-cergowa-wieza-widokowa-na-beskid-niski/