Ekologia w praktyce
Kopiec Wandy do liftingu
Kopiec Wandy do liftingu - to rodzinny piknik połączony ze sprzątaniem terenu wokół kopca. ArcelorMittal Poland, właściciel krakowskiej huty i Zarząd Zieleni Miejskiej zapraszają w sobotę 21 kwietnia w godzinach 12.00-16.00.
Dobre praktyki Ekologia w praktyce Wyjdźże z dzieckiem Po godzinach WięcejWiosenna kampania Arval Polska dla MŚP
"Dodaj energii swojemu biznesowi!" to wiosenna kampania Arval, która poza Polską obejmie także Włochy, Hiszpanię, Francję, Wielką Brytanię, Belgię oraz Turcję. W ofercie znalazły się ekologiczne samochody z napędem elektrycznym oraz hybrydowym z bogatym pakietem usług.
Firmy mówią Technologia na co dzień Ekologia w praktyce WięcejPark Krakowian - wiosna 2018
Park Krakowian to inicjatywa Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Celem jest stworzenie miejsc, w których mieszkańcy mają możliwość posadzenia drzew upamiętniających narodziny dziecka.
Polecane wydarzenia Ekologia w praktyce Wyjdźże z dzieckiem WięcejSmog Free Tower już działa !
W Parku Jordana - jednym z ulubionych miejsc odpoczynku krakowian, staneła 7-metrowa wieża oczyszczająca powietrze.
Polecane wydarzenia Technologia na co dzień Ekologia w praktyce WięcejLubuskie czystsze o 1.652.000 ton CO2 i 2.478 ton pyłów dzięki EWE
Wzrost stężenia zanieczyszczeń powietrza w bieżącym roku jest krytyczny. Informacje podawane w mediach o znacznym przekroczeniu dopuszczalnych norm zanieczyszczeń w powietrzu i negatywnych skutkach dla zdrowia zatrważają.
Firmy mówią Ekologia w praktyce WięcejKolejna próba zamachu na drzewa oraz gatunki chronione
Zaproponowane zmiany w ustawie o ochronie przyrody to kolejna próba zamachu na drzewa oraz chronione gatunki zwierząt żyjące w lasach. W projekcie ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody (UoOP) oraz ustawy o lasach (druk 1148)[1] przygotowano wiele zmian, które o ile zostaną przyjęte, będzie mieć katastrofalny wpływ na ochronę przyrody w Polsce. Zagrożone są drzewa i krzewy w całej Polsce oraz gatunki chronione w lasach.
Firmy mówią Ekologia w praktyce WięcejNauka nie musi być nudna
Studenci z Koła Naukowego Przedsiębiorczy Technolog działającego przy Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie mają okazję uczyć się zarządzania projektami w praktyce. Eliza Lieber, Maria Kępka oraz Paulina Maciejec wymyśliły zajęcia "Ocalić od zapomnienia", czyli warsztaty z renowacji starych, drewnianych krzeseł.
Firmy mówią Dobre praktyki Ekologia w praktyce WięcejJakie ryby kupować? Nowy poradnik WWF już dostępny!
Jeżeli nie podejmiemy żadnych działań za 40 lat ryby mogą całkowicie zniknąć z mórz i oceanów. Decyzję na ten temat podejmuje każdy z nas – podczas codziennych zakupów spożywczych. Odpowiedzialne wybory konsumenckie są w stanie zmienić przyszłość. Kupujmy ryby i owoce morza świadomie, w oparciu o nowy Poradnik konsumenta stworzony przez WWF Polska.
Firmy mówią Ekologia w praktyce WięcejNajwiększe w historii Unii konsultacje przyniosły efekt - europejska przyroda będzie chroniona
Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker potwierdził dziś, że dwa główne akty prawne chroniące przyrodę w Unii Europejskiej – dyrektywa ptasia i siedliskowa, zostaną zachowane w dotychczasowym kształcie. Decyzja ta kończy dwuletni okres niepewności o przyszłość tych regulacji. Komisja Europejska ogłosiła również, że zamierza zająć się ich lepszym wdrażaniem.
Firmy mówią Ekologia w praktyce WięcejRośliny – sojusznicy w walce ze skażeniem radioaktywnym
Profesor Stanisław Gawroński z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu został zaproszony przez Uniwersytet w Kyoto na konsultacje dotyczące przywracania do życia terenów skażonych po katastrofie elektrowni jądrowej w Fukushimie w 2011 r. Mimo upływu czasu sytuacja na tym terenie nadal jest trudna, a walka z zanieczyszczeniem zajmie jeszcze wiele lat. Skażenie radioaktywne to poważne zagrożenie naszych czasów, z którym musimy nauczyć się sobie radzić. Okazuje się, że naszym wielkim sojusznikiem w niwelowaniu skutków promieniowania radioaktywnego mogą być odpowiednio dobrane gatunki roślin.
Firmy mówią Technologia na co dzień Ekologia w praktyce Więcej
~Lukasz
Dziękuję za podzielenie się tym artykułem! Sam miałem okazję odwiedzić Cergową i doskonale rozumiem to, o czym mówi autor. Chociaż niestety nie udało mi się podziwiać widoków z wieży widokowej, doceniam piękno i urok tego miejsca. Trasa na Cergową może być stroma i śliska, zwłaszcza po deszczu, ale to właśnie te wyzwania czynią tę wędrówkę jeszcze bardziej satysfakcjonującą. Link do naszej publikacji: https://edukla.pl/gora-cergowa-wieza-widokowa-na-beskid-niski/