Kotlina Kłodzka to miejsce obfitujące w atrakcje dla całej rodziny. Piękne górskie trasy, tajemnicze podziemia, liczne zamki i miejscowości uzdrowiskowe przyciągają na te tereny coraz więcej ludzi. Z pewnością warto tu przyjechać na dłużej, by zobaczyć chociaż ułamek tego co ma do zaproponowania ta część Dolnego Śląska.


Korona Gór Polski
Na początek informacja dla górołazów zdobywających kolejne szczyty z Korony Gór Polski. Na terenie Ziemi Kłodzkiej leży aż 8 szczytów, a są to najwyższe wzniesienia Gór Stołowych, Bardzkich, Złotych, Orlickich, Bystrzyckich, Masywu ŚnieżnikaSowich i Bialskich.


Wodospad Wilczki
To największy wodospad w Masywie Śnieżnika, drugi co do wielkości na Dolnym Śląsku.Wodospad znajduje się w Międzygórzu, piękne otoczenie, zadbane alejki, mostek i punkty widokowe pozwalające na obserwowanie wodospadu niemal z każdej strony, stanowią o uroku tego miejsca.


Jaskinia Niedźwiedzia
Leżąca w Masywie Śnieżnika przepiękna jaskinia z licznymi formami naciekowymi. W sezonie miejsce jest tak oblegane, że bilety należy rezerwować nawet kilka dni wcześniej.


Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Kopalnia to gratka dla miłośników podziemi. Opcji zwiedzania jest tutaj mnóstwo: Sztolnia Gertruda, Sztolnia Ochrowa czy przygotowana specjalnie dla dzieci (ale nie tylko!) Średniowieczna Osada Górnicza. Wielkim atutem Kopalni Złota są przewodnicy, którzy z zapałem i humorem potrafią przedstawić historię tego miejsca.


Kudowa-Zdrój
Bardzo popularna miejscowość uzdrowiskowa. Możemy przespacerować się po Parku Zdrojowym i spróbować leczniczych wód  w Zdrojowej Pijalni. Kudowa Zdrój ma do zaoferowania również muzea, tuż przy parku mieści się Muzeum Minerałów, nieco dalej znajduje się Muzeum Zabawek Bajka. Będąc tutaj warto odwiedzić Kaplicę Czaszek czy Ruchomą Bożonarodzeniową Szopkę.


Długopole-Zdrój
Mniej znana ale za to niezwykle urokliwa i spokojna miejscowość na mapie Ziemi Kłodzkiej. W centrum miejscowości znajduje się niewielki park a w nim pijalnia, która w odróżnieniu od innych obiektów tego typu serwuje lecznicze wody za darmo.


Kłodzko
Twierdza Kłodzko to chyba największa atrakcja miasta i to ona przyciąga tutaj turystów. Oczywiście warto odwiedzić ten obiekt my jednak zdecydowanie bardziej polecamy wystawę znajdującą się w podziemiach. Podziemne Kłodzko to atrakcja w trakcie której przemierzymy niewielki ułamek dawnych kupieckich piwnic, a także dowiemy się jak i dlaczego powstały.#Wyjdźże z dzieckiem #Kotlina Kłodzka #Jaskinia Niedźwiedzia #Śnieżnik #Twierdza Kłodzko #Kopalnia Złota