Kudowa-Zdrój to jedna z wielu malowniczych miejscowości uzdrowiskowych leżących na terenie Kotliny Kłodzkiej. Z pewnością nie będziecie się tutaj nudzić bo miasteczko ma do zaoferowania sporo atrakcji.


Park Zdrojowy
Park Zdrojowy znajduje się w centrum miasta i zajmuje powierzchnię blisko 13 hektarów. To miejsce spotkań kuracjuszy z pobliskich sanatoriów, miejsce do odpoczynku i spacerów na łonie natury. Znajdziecie tu sporo drzew będących pomnikami przyrody, jest także fontanna i egzotyczne palmy. Park Zdrojowy znany jest z Ogrodu Muzycznego w którym możemy podziwiać podobizny różnych instrumentów muzycznych. Ciekawą atrakcją jest rzeźba "Leśny Lud", która cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Powstała ona w 2015 roku, a Leśny Lud wedle legendy broni skarbu ukrytego pod Górą Parkową. W sezonie letnim po parku jeździ ciuchcia, która  jest ciekawą atrakcją dla dzieci.

Muzeum Minerałów i Kamieni Szlachetnych
To prywatne muzeum znajduje się w Parku Zdrojowym. Warto tutaj zajrzeć bo pomimo iż muzeum jest niewielkie to niektóre okazy robią niesamowite wrażenie (np. jaja dinozaura czy czaszka z kryształu górskiego). Na pochwałę zasługuje również fakt iż w muzeum większości eksponatów i minerałów można dotknąć.
Cennik:
dzieci do lat 7 - bezpłatnie
normalny - 8 zł
ulgowy - 7 zł

Kaplica Czaszek
Kaplica Czaszek to jedyny tego typu obiekt w Polsce. Znajduje się w Czermnej - dzielnicy Kudowy-Zdroju. Więcej o kaplicy pisaliśmy tutaj.

Ruchoma Szopka w Czermnej
Ruchoma Szopka to wspaniałe dzieło kultury ludowej. Będąc w Kudowie-Zdroju z pewnością warto zobaczyć. Polecamy nasz wpis o szopce.

Góry Stołowe
Góry Stołowe oferują mnóstwo szlaków turystycznych i są świetnym miejscem na aktywny wypoczynek na łonie natury. Nam udało się wejść na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały.


#Wyjdźże z dzieckiem #Kotlina Kłodzka #Kudowa-Zdrój