Bardzo mało osób zna właściwości kaszy kus kus, która nie jest zresztą zbyt popularna w naszym kraju, czas najwyższy uświadomić sobie jednak, iż ze względu na swoje właściwości jest ona czymś na co warto zwrócić swoistą uwagę.

Przede wszystkim sama kasza kuskus jest bardzo zdrowa, a jej zastosowanie w przypadku diety jest alternatywą za którą co oczywiste przemawia wiele zalet, zatem warto dowiedzieć się więcej na jej temat.

Czym tak naprawdę jest kasza kuskus?


Kasza kuskus pochodzi z Afryki, gdzie znana jest już od 5 tysięcy lat, zalicza się ona do najbardziej popularnych kasz zwłaszcza wśród krajów muzułmańskich, gdzie często pojawia się na stołach. Pewnie, iż niektórych może zaskakiwać fakt, co takiego sprawia iż kasza kuskus jest znacznie lepsza od innych? W pierwszej kolejności forma, kuskus łączy w sobie cechy nie tylko samej kaszy ale również makaronu, powstaje na bazie pszenicy durum.

Dlaczego warto zastosować kaszę kuskus w naszej diecie?

Kasze kuskus precyzuje przede wszystkim odpowiednia wartość kaloryczna, która jest niemal taka sama jak wszystkich produktów zbożowych, 100 g suchego kuskusa posiada 361kcal. Duża zawartość białka, węglowodanów oraz niemal zupełny brak tłuszczu, występowanie w niej błonnika czy też witaminy C, powodują iż kasza kuskus ma znacznie większą przyswajalność samego żelaza. kuskus zaliczamy do kasz typowo lekkostrawnych, które w żaden sposób nie powodują podrażania żołądka, z tego też powodu spożywana jest ona przez wszystkie osoby jakie zmagają się z chorobami pokarmowego. Dodatkowo kasza kuskus jest nie tylko smaczna, ale również sycąca, bez problemu można ją podawać dzieciom, które nie tolerują innych gruboziarnistych kasz, zatem jest to rozwiązanie za którym przemawia wiele zalet. Jak wspomniano powyżej, kasza kuskus może okazać się nader przydatna w sytuacji gdy przeszliśmy na dietę, jednak nie powinna ona bazować wyłącznie na niej, lecz być uzupełnieniem innych produktów oraz składników. Pewnie, że kasza kuskus pozwala na dużo łatwiejsze przyswajanie jej przez nasz organizm, niż inne odmiany kasz, zapewnia także uczucie sytości czy jednocześnie dostarcza wielu niezbędnych składników odżywczych. Dlaczego jak najbardziej wykorzystanie kaszy kuskus w kontekście samej diety, lub w przypadku gdy zamierzamy zmienić nasze nawyki żywieniowe, ma uzasadnione do tego podstawy i przemawia za nią bardzo dużo zalet.

Doceńmy właściwości kaszy kuskus

Warto docenić właściwości odżywcze kaszy kuskus, pewnie iż jej spożywanie może okazać się nie tylko przydatne w sytuacji gdy zamierzamy walczyć z nadwagą ewentualnie przejść na odpowiednią dietę. Zapewne bardzo szybko okaże się, iż sama kasza kuskus jest nie tylko zdrowa i wartościowa pod każdym co do tego względem, ale również co oczywiste smaczna. Możemy ją stosować zamiast ziemniaków, makaronów czy innych kasz a tym samym jej lekkostrawność sprawi, iż w znacznie szybszy sposób będzie nie tylko przyswajana przez organizm ale również wspomoże procesy trawienie i wpłynie korzystnie na metabolizm.