Centrum Handlowe Czyżyny we współpracy z krakowskim oddziałem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland po raz kolejny organizuje akcję profilaktyczną "Zdrowie pod kontrolą". W ramach wydarzenia, w dniach 18 i 19 listopada (sobota i niedziela) w godzinach od 10:00 do 16:00, Klienci Centrum Handlowego Czyżyny będą mogli wykonać bezpłatne badania.

"Zdrowie pod Kontrolą" jest przedsięwzięciem, które ma na celu dotarcie z informacją o konieczności dbania o zdrowie i wykonywania podstawowych badań profilaktycznych minimum raz w roku do jak największej liczby osób we wszystkich przedziałach wiekowych. Dlatego w trakcie wydarzenia będzie można bezpłatnie wykonać badania, takie jak: pomiar glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, sprawdzenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie (pomiar BMI) oraz pomiar CO w wydychanym powietrzu.

Klienci CH Czyżyny będą także mogli skorzystać z porad w zakresie profilaktyki nowotworowej jąder i piersi, porad dietetycznych udzielanych przez studentów dietetyki oraz porad i przeglądów stomatologicznych wykonywanych przez studentów stomatologii.
W ramach akcji prowadzona będzie także rejestracja potencjalnych dawców szpiku we współpracy z Fundacją DKMS.
W trakcie wydarzenia "Zdrowie pod Kontrolą" przewidziano również kurs pierwszej pomocy oraz specjalną strefę dla dzieci - Szpital Pluszowego Misia - gdzie najmłodsi będą mogli zmienić się w małych lekarzy i poznać podstawowe zasady opatrywania ran i udzielania pierwszej pomocy.