Jak twierdzą przedstawiciele portalu pasujemi.pl w Polsce można zauważyć rosnącą popularność trendu, w myśl którego zmieniają się zachowania konsumenckie Polek. Dotychczas nasze rodaczki często robiły zakupy odzieżowe, kierując się między innymi doniesieniami o tym, co w danym sezonie jest najmodniejsze.

Kobiety przeglądały kolorowe czasopisma, odwiedzały najpopularniejsze butiki, inspirowały się pokazami mody najbardziej znanych projektantów. Obecnie, jak wynika z danych firmy pasujemi.pl coraz częściej Polki stawiają na tworzenie własnego stylu. W portalu pasujemi.pl jest możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej stylizacji. Jak podkreślają pracownicy tego serwisu, niemal każda stylizacja stworzona przez klientki sklepu jest oryginalna i choć w pewnym stopniu nawiązuje do obowiązujących trendów, jest przede wszystkim wynikiem indywidualnych poszukiwań każdej pani. Według pracowników portalu pasujemi.pl jest to przede wszystkim wynikiem większej świadomości i wyczucia stylu oraz zaprzestania ślepego podążenia za wszelkimi modowymi nowinkami.

Jednocześnie, jak podkreślają przedstawiciele serwisu pasujemi.pl, Polki coraz większą uwagę przywiązują do jakości wybieranych ubrań. Według pracowników serwisu pasujemi.pl, większość kobiet wybierając eleganckie spódnice, decyduje się na jedną, góra dwie sztuki. Według specjalistów to wystarczająca ilość, by móc skomponować wiele ciekawych stylizacji. Wszystko zależy tutaj od dodatków. Strój składający się z eleganckiej spódnicy w uniwersalnym kroju i wzorze oraz odpowiednio dobranej bluzki uzupełnić można dodając na przykład apaszki we wzory lub delikatną biżuterię. W ten sposób można znacznie ograniczyć ilość niepotrzebnych i często nienoszonych ubrań w szafie, a jednocześnie zaoszczędzić i zdecydować się na zakup ubrań naprawdę wysokiej jakości.

Jak podkreślają specjaliści, trend ten jest mocno związany z postawą minimalizmu, która zyskuje większą popularność. W myśl tej postawy nie należy koncentrować się na gromadzeniu jak największej ilości przedmiotów, ale na tym, by wybierać rzeczy najlepszego gatunku.