Opinię tę potwierdzają specjaliści z firmy Med Plus - według nich masaż antycellulitowy może mieć zarówno działanie relaksujące, jak i przede wszystkim skutecznie wspomóc walkę z tak zwaną skórką pomarańczową. Jak podkreślają profesjonaliści, właśnie masaż powinien być jednym z podstawowych elementów walki z cellulitem. Dzięki regularnemu poddawaniu się temu zabiegowi można skutecznie zadbać o piękny wygląd skóry i przede wszystkim pozbyć się nieestetycznych złogów, powodujących pojawiające się na udach, pośladkach i innych częściach ciała grudki. Oczywiście podczas terapii antycellulitowej konieczne jest przestrzeganie pewnych konkretnych zasad, jak na przykład odpowiednia dieta czy też uprawianie aktywności sportowej.

Jak twierdzą pracownicy firmy Med Plus, która swoim klientom oferuje rozwiązania takie jak na przykład bezogniowe bańki medyczne czy właśnie masaż leczniczy, fakt, iż dzięki zabiegom takim jak masaż znacznie poprawia się samopoczucie danej osoby może mieć niebagatelny wpływ na powodzenie całej terapii. Dotyczy to nie tylko kwestii pozbycia się cellulitu, ale również terapii innych schorzeń. Opinię tę potwierdzają także psychologowie, którzy w ostatnim czasie odnajdują coraz więcej dowodów na to, iż dobre samopoczucie może pomagać w dochodzeniu do zdrowia po różnego rodzaju urazach czy zabiegach medycznych.

Najlepszym potwierdzeniem tego, iż masaże lecznicze są niezwykle konieczne jest rosnąca wciąż liczba osób, które decydują się na tego typu zabiegi. Według danych udostępnionych przez firmę Med Plus, w ostatnim półroczu z tego typu rozwiązań wspomagających leczenie skorzystało o kilkanaście procent więcej klientów niż w poprzednich miesiącach. Jak przekonują specjaliści, liczba osób zainteresowanych masażem w najbliższym czasie jeszcze wzrośnie.