Jaskinia Nietoperzowa znajduje się w górnej części Doliny Będkowskiej, w miejscowości Jerzmanowice. Samą jaskinię możemy zwiedzać w okresie od kwietnia do listopada, natomiast na spacer po Dolinie Będkowskiej warto wybrać się o każdej porze roku.

Jaskinia Nietoperzowa
Jaskinia Nietoperzowa obfituje w ciekawe formy naciekowe, liczne stalaktyty, stalagmity i stalagnaty będą praktyczną lekcją przyrody dla najmłodszych. W okresie jesiennym i wczesną wiosną możemy zobaczyć nietoperze, które nie są jednak jedynymi stworzeniami żyjącymi w grocie, znajdziemy tutaj także jadowite jaskiniowe pająki.

Zwiedzanie jaskini odbywa się z przewodnikiem i trwa około godziny. Trasa jest dobrze oznakowana i oświetlona. Polecamy jednak zabrać z sobą latarkę, będzie to dodatkowa atrakcja dla dzieci, które dzięki niej będą mogły odkrywać niedostępne zakamarki jaskini.

Dolina Będkowska
Po wizycie w jaskini udajemy się jeszcze na spacer po Dolinie Będkowskiej. Kiedyś byliśmy tutaj, ale wówczas naszą wędrówkę rozpoczynaliśmy od stawów rybnych (na początku doliny), tym razem postanowiliśmy zobaczyć dolinę z drugiej strony.

Spod jaskini kierujemy się oznaczeniami, początkowo krótki odcinek
prowadzi asfaltową drogą w dół, następnie wkraczamy do lasu, by po chwili dojść do źródła Będkówki, a następnie zakończyć swój spacer przy Wodospadzie Szum. Cała przechadzka trwa około godziny w jedną stronę, a droga nadaje się również na podróż rowerem.


CENNIK JASKINI NIETOPERZOWEJ:
bilet normalny- 10 zł
bilet ulgowy - 7 zł

PRAKTYCZNE INFORMACJE:
- wewnątrz jaskini panuje stała temperatura 8st.C
- bezpłatny parking dla zwiedzających znajduje się tuż przy jaskini#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Jaskinia Nietoperzowa #Dolina Będkowska