Propozycja idealna dla tych, którzy chcą odetchnąć od miasta, a niekoniecznie mają ochotę jechać gdzieś daleko.

Dojazd z centrum Krakowa zajmuje około 20 minut. Kierujemy się w stronę Zabierzowa, następnie z ulicy Stanisława Kmity skręcamy w prawo, po ok. 100 m  po lewej stronie dostrzegamy wjazd na duży parking.

Przez dolinkę prowadzi asfaltowa ścieżka przez las. Trasa dość krótka, bo to zaledwie 2,5 km w jedną stronę (powrót tą samą drogą). Dolinka nie jest zbyt widokowa, ale na poobiedni niedzielny spacer nadaje się idealnie. Ze względu na jej charakter szczególnie chętnie uczęszczana przez rodziny z dziećmi w wózkach, czy najmłodszych amatorów jazdy na rowerze.

Z ciekawostek: w Dolinie Grzybowskiej można wziąć udział w specjalnym projekcie "Zostań pomocnikiem leśnika". Zabawa przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zainteresowani przed wyjściem na ścieżkę mogą wydrukować specjalny zeszyt, aby w trakcie spaceru wykonywać zadania. Rozwiązanie zadań umożliwia zdobycie odznaki "Pomocnik leśnika". Niestety nie wiedzieliśmy o projekcie przed wyjściem na ścieżkę, ale dzięki temu będzie jeszcze pretekst aby odwiedzić to miejsce.

Praktyczne informacje:
- bezpłatny parking przy wejściu do doliny,
- zeszyt do rozwiązywania zadań w projekcie "Zostań pomocnikiem leśnika" do pobrania ze strony: http://www.pomocniklesnika.pl/.


#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Dolina Grzybowska