Masaż limfatyczny, ma za zadanie pobudzić krążenie krwi oraz limfy, warto go zastosować w sytuacji gdy pragniemy ujędrnić naszą skórę lub nawet pozbyć się samego cellulitu, pozbyć się obrzęków ewentualnie załagodzić ból zatok.

Masaż limfatyczny nazywany również drenażem, jest wykonywany w profesjonalnych salonach i gabinetach medycyny estetycznej, przez osoby posiadające odpowiednie umiejętności i predyspozycje.

Na czym polega masaż limfatyczny?


Masaż limfatyczny Poznań wykonuje się poprzez uciskanie oraz pocieranie skóry, w aspekcie zastosowania oraz wykorzystania do tego celu odpowiednich technik a także specyficznych ruchów, tak aby udało się przenieść nagromadzoną linkę, poprawić krążenie i niekiedy zlikwidować sam obrzęki. Twarz po takim masażu, staje się dużo bardziej promienna, znikają wszystkie obrzęki także te zastoinowe oraz zapalne., wpływamy pozytywnie na krążenie limfy i pozbywamy się toksyn z komórek naszej skóry. Sam masaż limfatyczny jest nie tylko bardzo przyjemny, lecz w sposób skuteczny i efektywny wpływa na nasz organizm, ruchy w trakcie masażu są wykonywane w taki sposób aby współgrały z układem limfatycznym i krwi w układzie żylnym.

Jak działa sam masaż limfatyczny?


Głównym założeniem masażu limfatycznego, jest doprowadzenie do pobudzenia krążenia wspomnianej limfy oraz krwi, ma to niebagatelne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki odpowiedniej stymulacji pewnych i optymalnych punktów na naszym ciele, następuje dużo lepsze i sprawniejsze odżywienie oraz poprawa działania pracy komórek czy też adekwatny wpływ na funkcjonowanie organów wewnętrznych. Skóra po takim masażu stanie się elastyczne oraz znacznie jędrna niż dotychczas, poprawie ulegnie metabolizm tkanki tłuszczowej i znacznie szybciej będzie dochodzić do przemiany materii. Masaż limfatyczny pozwala na ograniczenie ryzyka pojawienia się niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w kontekście kończyn dolnych oraz wyeliminowania efektu zimnych stóp.

Dlaczego masaż limfatyczny ma sens?


Pewnie, że wykonanie masażu limfatycznego ma sens, przemawia na jego korzyść wiele argumentów do których można zaliczyć, pobudzenie krążenia krwi, usuwanie z organizmu wszystkich niepotrzebnych produktów ewentualnej przemiany materii. Dodatkowo pozwala wyeliminować jakiekolwiek obrzęki samych kończyn, pozwala zredukować cellulit i doprowadza do oczyszczenia organizmu, w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego warto się zastanowić, czy taki masaż limfatyczny nie jest dobrym rozwiązaniem, jednocześnie opcją za którą przemawia wiele korzyści, przede wszystkim gdy chodzi nie tylko o nasz wygląd ale również odpowiedni wpływ na funkcjonowania organizmu na wielu płaszczyznach. Jeżeli zatem interesuje nas możliwość wykonania masażu limfatycznego, to najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na gabinet medycyny estetycznej, gdzie zostanie on wykonany w prawidłowy do tego sposób. Na pewno drenaż i masaż limfatyczny, to alternatywa która w wielu przypadkach oraz sytuacjach może okazać się nader trafna.