W dniach 8-14 sierpnia tego roku Politechnikę Gdańską odwiedzą przeszło dwa tysiące harcerzy biorących udział w Zlocie Związku Harcerstwa Polskiego. W ramach modułu „Cywilizacja” na jego uczestników czekają liczne atrakcje przygotowane przez poszczególne wydziały i jednostki naszej uczelni.

Zajęcia dydaktyczne dla grup wiekowych od 10 do 14 lat oraz od 15 do 18 lat będą się odbywać w dwóch turach, tzn. w godzinach 10-12 oraz 13-15.

W Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość harcerze będą generować fraktale i uczyć się sterowania robotami programowalnymi. Biblioteka PG zaoferuje warsztaty z elementami gry rozwijające wiedzę ogólną oraz uczące poszukiwania wiarygodnych źródeł informacji.

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej proponuje serię wykładów oraz praktycznych zajęć przy stanowiskach doświadczalnych: „W krainie lodu”, „W krainie piorunów”, „Niewidzialny świat magnetyzmu”, „W świecie Newtona” oraz „Co nam w duszy gra”. Wydział Chemiczny przygotował pokazy reakcji, chromatografii oraz kuchni molekularnej. Goście Wydziału Elektrotechniki i Automatyki poznają „Fascynujący świat elektryczności” zwiedzając historyczną część wydziału i uczestnicząc w pokazach laboratoryjnych. Ciekawych demonstracji nie zabraknie również na Wydziale Mechanicznym oraz na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, gdzie harcerze zgłębią tajniki wytwarzania diamentów oraz wykorzystania światła w technice. W Centrum Sportu Akademickiego natomiast czekać będą zajęcia na pływalni, hali lub boisku.

Szczegółowy program można znaleźć pod adresem ftims.pg.edu.pl/zlot-zhp-2018.
Więcej informacji na temat zlotu można znaleźć na stronie gdansk2018.zhp.pl