Z badań Fundacji Watch Health Care[1], wynika, że średni czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty to 2,5 miesiąca, w przypadku endokrynologa – nawet do 48 miesięcy. W prywatnych centrach medycznych na taką wizytę można umówić się z dnia na dzień i nie musi to dużo kosztować.
Prywatna opieka medyczna działa jak telefon na abonament – najpierw wybiera się taryfę i korzysta z określonych usług bez ograniczeń. Przykładowo, wybierając Pakiet 39 w Falck, za 39zł miesięcznie otrzymujemy dostęp do:
- konsultacji 14 lekarzy specjalistów (w tym ortopedy, neurologa, okulisty etc.),
- badań diagnostycznych (EKG, USG, RTG, 52 różne analizy laboratoryjne)
- zabiegów ambulatoryjnych (ginekologicznych, pielęgniarskich, okulistycznych).
Zakres usług zmienia się w zależności od wybranego pakietu, np. Złoty zawiera dodatkowo m.in. badania endoskopowe, testy alergologiczne i odczulanie czy doraźną pomoc stomatologiczną. Abonament medyczny umożliwia nielimitowany dostęp do lekarzy specjalistów. – Nasi pacjenci wybierają konkretną ofertę, w ramach której otrzymują wybrane usługi. W zależności od grafiku lekarzy, czas oczekiwania na wizytę wynosi od jednego do siedmiu dni – mówi Anita Pawlak, kierownik Centrum Medycznego Falck w Warszawie. Podobnie działają pakiety dedykowane kobietom w ciąży. Pacjentka otrzymuje dostęp do opieki ginekologicznej, porad położnej oraz zestawów badań dopasowanych do aktualnego tygodnia ciąży. Opieka medyczna może obejmować cały czas trwania ciąży lub tylko wybrane trymestry.
Dodatkowe informacje:
Pakiety opieki medycznej w CM Falck
[1] Barometr WHC 14/2/08/2016, sierpień 2016.
Zdrowie na abonament
Źródło: Falck
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy