Zamek Pilcza w Smoleniu, to malowniczo położona warownia znajdująca się na Szlaku Orlich Gniazd. Charakterystycznym punktem tego miejsca jest wieża wyłaniająca się z porośniętego lasem wzgórza.

Na zamek wybraliśmy się w upalną niedzielę, chcieliśmy uniknąć tłumów i urządzić sobie krótki spacer z dziećmi. Zamek Pilcza okazał się miejscem idealnym. Znajduje się on na terenie Rezerwatu Smoleń, zbocza wzgórza zamkowego porasta gęsty las, a leśna ścieżka prowadząca do zamku dała nam nieco ochłody w ten niezwykle upalny dzień.

Na pierwszy ogień poszła wieża, później było już tylko eksplorowanie ruin i zaglądanie do każdego ich zakamarka. Polecamy to miejsce zarówno jako przerywnik w dłuższej podróży jak i jako niezależną całodniową wycieczkę. Wybierając się tutaj warto pamiętać, że udostępnione do zwiedzania są dwie części zamku i do każdej z nich prowadzi osobne wejście.

Praktyczne informacje:
- ceny biletów: normalny-7zł, ulgowy- 5zł,
- bezpłatny parking u podnóża zamku,
- bilety możemy nabyć w budce przy parkingu, na samym zamku nie jest prowadzona sprzedaż,
- do zamku prowadzi malownicza ścieżka przez Rezerwat Smoleń,
- miejsce nie jest zbyt popularne wśród turystów, jeżeli unikacie tłoku to jak najbardziej polecamy,
- przy okazji zwiedzania zamku zachęcamy jeszcze do odwiedzenia ruin leżącego niedaleko Zamku w Bydlnie.#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem # Zamek Pilcza #Rezerwat Smoleń