Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to miejsce godne polecenia. Ciekawa i niezwykle urozmaicona trasa dostępna jest dla dzieci w każdym wieku.

Naszą przygodę rozpoczynamy od spotkania z przewodnikiem w multimedialnej sali, gdzie oglądamy 10 minutowy film na temat historii kopalni w Tarnowskich Górach. Następnie podzieleni na grupy udajemy się na piętro aby zwiedzać interaktywne muzeum, w którym z pewnością żadne dziecko nie będzie się nudziło.

Po takim wprowadzeniu możemy
już zjeżdżać pod ziemię. Każdy dorosły i dziecko powyżej 120 cm wzrostu musi założyć kask, a po co? O tym, przekonujemy się zaraz po zjeździe, kiedy maszerujemy pochyleni i co chwilę słychać jak ktoś uderza kaskiem o sklepienie. Całą trasę pokonujemy pieszo, a przewodnik pracujący niegdyś jako górnik potrafi w bardzo ciekawy sposób, nierzadko za pomocą anegdot, opowiedzieć historię tego miejsca.

Gdy już jesteśmy naprawdę zmęczeni tym ciągłym pochylaniem głowy, okazuje się że czekają na nas łodzie, płyniemy bardzo wąskim kanałem, szkoda tylko że tak krótko, bo dla dzieci to chyba najlepsza atrakcja.

Jeśli ktoś ma jeszcze siłę warto udać się na krótki spacer na zewnątrz, gdzie znajduje się niewielki Skansen Maszyn Parowych. Można go zwiedzić pieszo, ale jest też zdecydowanie lepsza opcja: to kolejka skansenowa i jak najbardziej polecamy skorzystanie również z tej atrakcji.

CENNIK
Dla turystów indywidualnych ceny przedstawia się następująco:
Sezon wysoki: Normalny 42 zł Ulgowy 34 zł
Sezon niski: Normalny 40 zł Ulgowy 32 zł
Dodatkowo płatny przejazd kolejką skansenowa - 4 zł/os

DOJAZD
Kopalnia znajduje się w Tarnowskich Górach przy ulicy Szczęść Boże 81. Bezpłatny parking dla zwiedzających mieści się ok. 200 m od bram kopalni.

GODZINY OTWARCIA
Godziny otwarcia zmieniają się w zależności od sezonu, szczegóły na stronie: https://kopalniasrebra.pl/zwiedzanie-kopalni/.

PRAKTYCZNE INFORMACJE
- zwiedzanie przeznaczone dla każdego - brak ograniczeń wiekowych,
- czas zwiedzania to ok. 1.5 godziny, większość trasy pokonujemy pieszo, wyjątek stanowi ostatni etap - przepływ łodziami.

POLECAMY RÓWNIEŻ W TARNOWSKICH GÓRACH
Jeśli już jesteśmy w Tarnowskich Górach warto  zobaczyć makiety kolejowe SEMAFOR. Makiety możemy podziwiać na pierwszym piętrze budynku dworca kolejowego PKP. Bardzo ciekawe sceny z mnóstwem elementów infrastruktury, drzew, postaci, figur zwierząt itp.. Semafor oferuje też makiety na których możemy osobiście sterować składami pociągów.
Więcej informacji, ceny biletów i godziny otwarcia na stronie: https://www.mk-semafor.pl/.


#Wyjdźże z dzieckiem #Zabytkowa Kopalnia Srebra # Makieta Semafor