Okładziny o dużych formatach, choć popularne, stanowią test umiejętności dla każdego, nawet doświadczonego Glazurnika. Specyficzne aspekty związane z ich wymiarem, proporcjonalnie małą ilością fug, właściwościami fizycznymi gresu sprawiają, że tego typu okładziny wymagają odpowiedzialnego i profesjonalnego podejścia. Praca z tym niełatwym, ale nowoczesnym i estetycznym materiałem będzie tematem przewodnim kolejnej edycji szkoleń w ramach Akademii Profesjonalisty organizowanej przez firmę Sopro, przy wsparciu firm Laminam oraz Rubi.

Eleganckie płyty o dużych formatach od lat cieszą się sympatią architektów, a panująca moda na minimalizm i nietypowe formaty okładziny otwierają przed nimi coraz to większe możliwości aranżacyjne. Jednak płytki o wymiarach powyżej 60 x 60 cm mogą okazać się wyzwaniem dla każdego Glazurnika. Ze względu na gabaryty, ich układanie wymaga szczególnej precyzji i staranności po stronie Wykonawcy. - Wielkie formaty wymagają znacznie większej uwagi nie tylko podczas montażu, ale też na etapie planowania ułożenia płytek. Zwiększenie rozmiaru płyty poza metodologią układania i większą precyzją pracy pociąga za sobą także znaczący wzrost wymagań odnośnie przygotowania podłoża i doboru zaprawy klejowej. Dlatego podczas jesiennych spotkań, krok po kroku, przeprowadzimy Wykonawców przez niełatwy proces współpracy z wielkoformatowymi okładzinami, tak by każdy kolejny projekt był powodem do dumy i zadowolenia z własnej pracy – podkreśla Piotr Kalinowski, ekspert firmy Sopro.

Tę odsłonę Akademii Profesjonalisty wspierają i współorganizują dwaj specjaliści w dziedzinie pracy z okładzinami wielkoformatowymi. Podczas szkolenia, Uczestnicy będą mieli niebywałą okazję, by posłuchać o właściwościach i zastosowaniu innowacyjnych spieków kwarcowych Laminam, a tym samym dogłębnie poznać materiał, z którym przychodzi im na co dzień pracować. Doskonała znajomość jego właściwości pozwoli na uniknięcie błędów wykonawczych oraz właściwy dobór odpowiedniej techniki montażu czy chemii budowlanej. W drugiej części spotkania ekspert z zakresu cięcia materiałów wielkoformatowych, firma Rubi, zaprezentuje, jak w sposób profesjonalny obchodzić się z powierzonym Wykonawcy materiałem oraz jakich narzędzi używać do obróbki wielkopowierzchniowego gresu. Szkolenie zakończy pokaz technik montażu okładzin wielkoformatowych w Systemie Sopro oraz prezentacja właściwości i użycia wysokiej jakości fug dekoracyjnych.

Każdy uczestnik spotkania otrzyma unikatowy certyfikat, potwierdzający udział w Akademii i stanowiący cenny atut w trakcie rozmów ze zleceniodawcami. Ponadto, wszyscy wykonawcy otrzymają od Sopro i współorganizatorów wydarzenia komplet materiałów szkoleniowych oraz zestaw akcesoriów przydatnych podczas nadchodzących prac glazurniczych.

Kalendarz spotkań:

27.09 Poznań

11.10 Szczecin

18.10 Wrocław

25.10 Olsztyn

03.11 Warszawa

08.11 Gdynia

15.11 Białystok

22.11 Kraków

29.11 Biłgoraj

7.12 Częstochowa

Szczegółowe informacje o Akademii Profesjonalisty można uzyskać pod numerem telefonu +48 22 335 23 42 Zgłoszenia przyjmowane są mailowo akademia.profesjonalisty@sopro.pl lub pod numerem faksu +48 22 335 23 49.