Miejsce, które obowiązkowo musi odwiedzić każde dziecko. Centrum Bajki powstało z myślą o najmłodszych: bajkowe postacie, przepiękny ogród, strefa zabaw, teatr, kino ... to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na nas w Pacanowie.

Wybraliśmy się do Centrum Bajki podczas jednego z długich weekendów, wówczas poza atrakcjami dostępnymi na stałe, dzieci mogły skorzystać z bogatej oferty warsztatów m.in. tworzenia zakładki do książki, konkursu karaoke czy pokazu robienia lodów przy pomocy ciekłego azotu - oczywiście dzieci mogły później spróbować lodowych pyszności.

Centrum Bajki to miejsce stworzone dla dzieci. Można tutaj zobaczyć film w kinie czy obejrzeć krótkie (trwające 30 minut) przedstawienie na kameralnej scenie lalkowej. Największą popularnością cieszy się jednak zwiedzanie Bajkowego Świata (dla dzieci od lat 3) i Kraina Soria Moria (dla dzieci od lat 7). My skorzystaliśmy z oprowadzania po Bajkowym Świecie i musimy przyznać, że robi wrażanie!
Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że dookoła po prostu czuć "bajkę". Po krainie oprowadzają bajkowe postacie m.in. Królewna Śnieżka czy Czerwony Kapturek. Na korytarzach można spotkać Koziołka Matołka, z którym każdy chce sobie zrobić zdjęcie. Centrum Bajki przygotowało dla dzieci całkiem spory kącik zabaw i zapewniany, że pociechy długo nie będą chciały opuścić tego miejsca. Rodzice natomiast z pewnością chętnie zajrzą do księgarni i na pewno nie wyjdą stamtąd z pustymi rękami. W Centrum jest też miejsce na odpoczynek, to piękny ogród z placem zabaw, huśtawkami i dużą ilością ławek, można w nim zrobić rodzinny piknik czy po prostu posiedzieć i poobserwować bawiące się dzieci.
Po wizycie w Centrum Bajki warto przespacerować się po Pacanowie i odszukać pomnik Koziołka Matołka, aby i z nim zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Praktyczne informacje:
- bilety do Centrum Bajki trzeba kupić przez internet,
- po Centrum można bez problemu poruszać się z wózkiem, natomiast zwiedzanie Bajkowego Świata nie jest już możliwe tym środkiem transportu :),
- Centrum dość często organizuje różne pokazy i festiwale dlatego warto śledzić ich stronę.

Podsumowanie:
Nie będziemy się rozpisywać, miejsce naprawdę godne polecenia.