Faktem jest, że od momentu pojawienia się pierwszej wełny, do teraz produkt ten przeszedł i nadal przechodzi pewne metamorfozy. Jest ulepszany tak, aby posiadać jak najlepsze właściwości i ocieplać pomieszczenie, w jakim jest stosowany jak najlepiej, ale koniec końców, zawsze jest to po prostu wełna.

Potwierdzają to przedstawiciele firmy Caldo-Izolacja, która oferuje nie tylko wełnę mineralną, ale i inne typy izolacji, w tym izolacje procesowe czy też systemy zawiesi. Firma odnotowała w ostatnim roku znaczący wzrost zainteresowania wełną mineralną oraz innymi produktami ociepleniowymi, jak i wyciszającymi, które oferuje. Ich sprzedaż wzrosła o kilka procent, a zainteresowanie cały czas znajduje się na wysokim poziomie. Świadczy to nie tylko o innym podejściu klientów, którzy wydają się mieć coraz większą świadomość stosowanych produktów, ale również o tym, iż chcą oni żyć lepiej, zmniejszać koszty życia - przede wszystkim ogrzewania zimą oraz brać czynny udział w zmianach w obrębie swojego domostwa.

Czasy, kiedy klientami takich firm byli wyłącznie wykonawcy, odchodzą w zapomnienie. Dzisiaj coraz częściej zauważa się, że wraz z wykonawcami pojawiają się ich klienci, którzy pragną wiedzieć jak najwięcej, zadają pytania i wykazują zainteresowanie zagadnieniami budowlanymi. To bardzo dobre podejście, które owocuje kupnem najlepszych produktów oraz stworzeniem izolacji, która rzeczywiście będzie skutkować zwiększeniem oszczędności w portfelu i lepszym komfortem życia.

Zdaniem specjalistów wełna mineralna jest produktem docenianym dlatego, że jest to nadal bardzo dobry sposób na izolację w dość tani sposób. Koszy samego ocieplenia również mają znaczenie, ale na szczęście ludzie zwracają coraz większą uwagę również na jakość produktów.