Występy iluzjonistów, klaunów, akrobatów i wielu innych ulicznych artystów – to wszystko będzie można zobaczyć podczas Warsaw Magic Festival 2022. Prawdziwe święto magii zagości w Centrum Praskim Koneser w dniach 19-21 sierpnia, a udział w czarodziejskich wydarzeniach jest bezpłatny. Oprócz tego zarówno na dorosłych, dzieci oraz całych rodzin czekają różnorodne warsztaty. Patronem honorowym festiwalu jest UNICEF Polska.

Wakacje to bajkowy czas odpoczynku i beztroski, a przy tym przyjemnej, ciepłej aury. Letnie dni w Centrum Praskim Koneser są teraz jeszcze bardziej magiczne, ponieważ już w piątek (19 sierpnia) w ramach Festiwalowego Lata Konesera rozpoczyna się Warsaw Magic Festival 2022, który potrwa przez cały weekend. Na trzech scenach – Scenie Głównej (zlokalizowanej przy Magic Mind Museum), Open Stage (przy kominie) oraz na placu Konesera pojawią się nie tylko najlepsi iluzjoniści, akrobaci, performerzy i wszelkiej maści sztukmistrze, ale też muzycy czy grupy teatralne.

W piątek, 19 sierpnia na Scenie Głównej zaplanowano trzy występy. O godz. 16.00 zaprezentuje się iluzjonista Warszawski Magik, a po nim wszystkich przechodniów i uczestników zabawiać będą BCE SWOI (godz. 18.00) i Wojtek Rotowski (godz. 20.00), który na co dzień zajmuje się iluzją, aktorstwem oraz pirotechniką. Sobota i niedziela to z kolei aż pięć pokazów każdego dnia na największej arenie Warsaw Magic Festival 2022. Wśród nich między innymi: Teatr Tadaaam!, Maciek Pęda, Franek Jodłowski czy Kacper Misiorek (szczegóły w afiszu - link).

Ważnym punktem Warsaw Magic Festival 2022 są również warsztaty. Codziennie, przez trzy dni, organizowane będą:

  • magiczne warsztaty Magic Mind Museum,
  • zajęcia z Przerób-My, podczas których stare rzeczy otrzymają nowe życie,
  • warsztaty projektowania graficznego Galerii Ilustracji i Komiksu Polish Comic Art.

Na najmłodszych przygotowane zostały również takie atrakcje jak malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, animacje czy warsztaty plastyczne.

Podczas wydarzenia będzie można też wziąć udział w loterii fantowej, z której zysk zostanie przekazany Związkowi Ukraińców w Polsce. W puli – nagrody rzeczowe czy vouchery na interesujące warsztaty.

Więcej informacji o Warsaw Magic Festival 2022 i pozostałych wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu.