Przygotowania do wakacji na dobre kończą się w Parku Nauki i Rozrywki. W tym roku w sąsiedztwie dinozaurów zamieszkają dzieci podczas letniej kolonii. Tradycyjnie nie zabraknie także uczestników wykopalisk, zaś dinozaury przeniosą się też do Opola, aby wspólnie z miłośnikami footballu kibicować podczas UEFA Euro 2016

Razem z mniejszymi mieszkańcami Krasiejowa można pokibicować nie tylko polskiej reprezentacji w specjalnej strefie Euro już od 10 czerwca. Można je spotkać w Strefie Plaża, która działa przy ulicy Kępskiej 8. – W ten sposób mieszkańcom Opolszczyzny chcemy przypomnieć o tym, że jesteśmy w zasięgu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut jazdy samochodem – mówi Jolanta Labus z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Tradycyjnie wraz z początkiem wakacji wystartuje także jurajska plaża. Tam pod opieką ratowników WOPR będzie można bezpiecznie pluskać się w specjalnym zbiorniku wodnym. Na rodziny czakją także specjalne kajaki i rowery wodne. Odwiedziny plaży odbywają się w ramach biletu do całego kompleksu.

Przygoda dla małych i dużych

W tym roku razem z dinozaurami zamieszkają także na dłużej dzieci. Wszystko za sprawą dwóch turnusów kolonii, jakie na przełomie lipca i sierpnia zostaną zrealizowane na terenie krasiejowskiego kompleksu edukacyjnego. Maluchy będą nie tylko mieszkać w specjalnym hostelu na terenie Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, ale też poznawać tajemnice dinozaurów i prehistorii Opolszczyzny. – Cały program, który będzie u nas realizowany to także okazja do rozwoju pasji i kreatywnego myślenia przez maluchy – wyjaśnia Jolanta Labus. – Na dzieci czekają między innymi warsztaty z tworzenia własnych robotów Lego. Odkryją smaki naszego regionu, poznawać Opole, czy korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie proponuje nasz jeden z największych placów zabaw.

Przez całe wakacje z myślą o rodzinach przygotowano między innymi warsztaty dla młodych paleontologów. Podczas nich można będzie poznać nie tylko tajemnice przeszłości naszej planety albo również wcielić się w rolę odkrywcy skamielin. Całkowicie na poważnie uczynią to robić studenci z całego świata, którzy w tym roku będą uczestniczyć w pracach badawczych na wykopaliskach na terenie całego kompleksu w Krasiejowie. Prace koordynuje Uniwersytet Opolski. – Jesteśmy jednym z niewielu muzeów na świecie, które ma czynne stanowiska archeologiczne, na których wciąż odnajdywane są ślady naszej praprzeszłości – dodaje Anna Parkitna z działu marketingu Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. - Oprócz możliwości podróży w czasie specjalnym tunelu warto wybrać się do kina 5D, gdzie można rzeczywiście poczuć się jak w prehistorii. Najmłodszych niezmiennie zachwyca spacer po ścieżce edukacyjnej, gdzie można oko w oko stanąć z niemal 200 dinozaurami, a niektóre najzwyczajniej w świecie dotknąć. Tak naprawdę u nas można przeżyć niezwykłą wakacyjną przygodę, w której na dobre nauka łączy się z zabawą.

Park Nauki i Rozrywki to jeden z największych kompleksów edukacyjnych w Europie. Składa się z dwóch części. Pierwsza to JuraPark, w którym można odbyć podróż w czasie od narodzin naszej planety po wyginięcie dinozaurów. Dalszą część historii Ziemi można poznać odwiedzając Park Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie za pomocą nowoczesnych technologii interaktywnych opowiadane są losy naszego gatunku od jego narodzin aż po współczesność.