Skansen taboru kolejowego w Chabówce to gratka nie tylko dla miłośników kolei. Zapewniamy, że rodzinom z dziećmi na pewno spodoba się wizyta w tym niezwykłym miejscu.

Najliczniejsza kolekcja w Polsce, znajdziemy tutaj lokomotywy parowe, spalinowe i elektryczne, specjalistyczne pługi śnieżne i żurawie kolejowe. Nasze największe zainteresowanie wzbudziły, jak się można domyślać, parowozy. Ogrom tych maszyn robi wrażenie! Planując wizytę w skansenie warto sprawdzić czy nie są organizowane przejazdy zabytkowym taborem, można wtedy podpatrzeć jak uruchamiana jest lokomotywa parowa.

Na terenie skansenu znajduje się również
spora kolekcja wagonów, do niektórych można wejść, posiedzieć w zabytkowym przedziale i poczuć klimat minionych lat. Niestety nigdzie nie znaleźliśmy informacji, które z wagonów są dostępne dla zwiedzających, próbowaliśmy więc... ciągnąc za klamkę.

Cały skansen można zwiedzić w nieco ponad godzinę, warto więc wybrać to miejsce jako ciekawy przystanek np. w drodze do Zakopanego.


Praktyczne informacje:
- przy skansenie znajduje się bezpłatny parking,
- zwiedzanie możliwe z wózkiem,
- ceny biletów: 8 zł normalny, 4 zł ulgowy, dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny,
- skansen otwarty od wczesnych godzin porannych,
- w okresie wakacji ze skansenu można wybrać się na przejażdżkę pociągiem retro do Kasiny Wielkiej, organizowane są też ogólnodostępne przejazdy w ramach projektu "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej". Więcej informacji na stronie: //skansenchabowka.pl/pociagi-retro/
- co roku w sierpniu odbywa się Parowozjada czyli Parada zabytkowych lokomotyw parowych.

#Wyjdźże z dzieckiem #okolice Krakowa z dzieckiem