Wakacje dobiegają końca, a letnie szaleństwa i przygody odchodzą do przeszłości. Nadszedł zatem czas na podsumowanie tegorocznych letnich trendów panujących na naszych głowach. Jednym z najnowszych hitów w koloryzacji włosów jest Shadow roots.

Shadow roots polega na nałożeniu kolorów w taki sposób, aby otrzymać intrygujący efekt odrostów. To co dawniej było powodem do dyskomfortu i szybkich odwiedzin u fryzjera, dzisiaj jest jednym z głównych tredów. Jednak różnica polega na tym, że nie stosuje się już naturalnie występujących odcieni, takich jak bronz czy czerń. Shadow roots to wyjątkowe odrosty wykonane w dowolnej palecie barw. Zestawienie niebieskich odrostów z platynowym blondem nikogo już nie dziwi, a efekt jest fenomenalny.

Przez całe wakacje portale społecznościowe zasypywały nasze konta nowymi pomysłami na coraz to zmyślne koloryzacje. Tęczowe włosy niczym grzywa kucyka pony, bądź wyjątkowe ombre na ciemnych włosach z końcówkami w kolorze czerwonym, to stałe obrazy ukazujące się nam w podpowiedziach.

Kolory, to one spełniają tutaj kluczową rolę. Powoli odchodzi się od tradycyjnych odcieniów blondu, brązu czy czerni. W zamian stosuje się bardziej wyraziste kolory, otrzymując odważne i ekstrawaganckie stylizacje. Na początku tego sezonu królowały zimne blondy w odcieniach szarości i platyny oraz tzw. ice blond. Niekwestionowanym liderem jednak były miksy różu, fioletu oraz soczystej pomarańczy, czerwieni, nawet bordu z tradycyjnymi odcieniami włosów. W efekcie otrzymując ekstrawagancje prześwity barw połączone z tradycją. Pomimo tak mocnych i wyróżniających się kolorów, cała stylizacja wygląda dosyć naturalnie. Dlatego też coraz więcej dziewczyn odważa się na tego typu metamorfozy, a odważne połączenia stają się codziennością.

Zainspirowane nowymi pomysłami udajemy się zatem do fryzjerów, oczekując tych samych efektów, które widziałyśmy na portalach społecznościowych. W tym miejscu kluczowym stają się kwalifikacje i umiejętności naszego stylisty. Przed doborem odpowiedniego warto dowiedzieć się czy posiada on odpowiednie certyfikaty, nie wspominając o dyplomie zawodowym. Przede wszytkim dobrym fryzjerem jest ten, który nie boi się wyzwań, chociaż raz na jakiś czas uczesniczy w kursach fryzjerskich, a efekty jego pracy są zgodne z obecnie panującymi trendami.