Projekt, realizowany we współpracy ze spółką ICRA – pierwszym w Polsce niezależnym brokerem kredytowym, został oparty na trzech filarach: finansowaniu dla MSP, cotygodniowych dyżurach dla przedsiębiorców zainteresowanych usługą oraz wsparciu firm pozyskujących środki z funduszy europejskich w zarządzaniu finansami.

– Pod hasłem „finansowanie dla MSP” kryje się praca profesjonalnych negocjatorów kredytowych, którzy pomogą małym i średnim firmom optymalizować koszty i warunki kredytów. Oni wezmą na siebie kontakt z bankiem – mówi Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. I dodaje – Wszystkich wątpiących chciałbym uprzedzić – nie pobieramy prowizji od banków.

Stałą częścią pracy Centrum Finansów ZPP będą cotygodniowe dyżury dla przedsiębiorstw, podczas których firmy będą mogły skonsultować dostępne instrumenty finansowania. Z kolei raz do roku będzie publikowany raport o finansowaniu przedsiębiorstw i działalności gospodarczej w Polsce.

Centrum Finansów ZPP zostało powołane jako wyspecjalizowana agenda zajmująca się wsparciem przedsiębiorców w procesie pozyskiwania finansowania na działalność oraz inwestycje. Centrum tworzą eksperci ICRA – podmiotu, który specjalizuje się w profesjonalnych negocjacjach z bankami, które realizuje w imieniu i na rzecz firm. Dyrektorem Centrum Finansów ZPP został Krzysztof Dresler – prezes zarządu ICRA Sp. z o.o.