Klasyczne, drewniane podłogi o ciepłym, ciemnobrązowym zabarwieniu to ciągle produkt bardzo pożądany ze względu na uniwersalność, nienaganną estetykę wykonania oraz ponadczasowy charakter. Ciemny odcień podłogi, tak jak kawa, rozbudza i ożywia wnętrze dając projektantom szereg możliwości aranżacyjnych. Podłoga Coffee firmy Kaczkan w towarzystwie odpowiednich elementów dekoracyjnych oraz stylowych dodatków może być świetnym uzupełnieniem pomieszczeń klasycznych, tworząc wykwintne aranżacje, jednocześnie wprowadzając do nich nieco wigoru, zadziorności i temperamentu.

Klasyka w odcieniu kawy

Wyrazisty, ciemnobrązowy odcień podłogi Coffee uzyskiwany jest, podobnie jak ziarenka kawy, w procesie obróbki termicznej. Głębię koloru podkreśla podwójna warstwa bezbarwnego lakieru UV, który wpływa na niezwykłą trwałość materiału i zapewnia dodatkowe wykończenie powierzchni podłogowej. Każda deska jest jedyna w swoim rodzaju: przenikające się odcienie słodkiego karmelu i gorzkiej czekolady oraz zróżnicowany sposób usłojenia stanowią o oryginalności każdej klepki. Podłoga Coffee występuje w klasie drewna określanej jako Natur/Rustical, co oznacza, że charakteryzuje się ona małymi i średnimi sękami, które nadają deskom naturalnego, autentycznego wyglądu. Wszystkie produkty z kolekcji Colours of The World zostały stworzone w oparciu o parkiet dwuwarstwowy, tzw. proParkiet, który charakteryzuje się łatwością montażu oraz wysoką trwałością. Warstwa wierzchnia podłogi Coffee to naturalne, twarde drewno dębowe, natomiast warstwę dolną tworzy podkład w postaci lameli lub sklejki. Obie części połączone są ze sobą za pomocą kleju. Posadzki proParkiet mogą być z powodzeniem stosowane bezpośrednio na ogrzewanie podłogowe, ponieważ nie ulegają odkształceniom, pękaniom oraz wysuszeniu pod wpływem ciepła.

Wnętrze pełne energii

Energetyzujący charakter podłogi Coffee w połączeniu z odpowiednimi dodatkami może dodać klasycznemu wnętrzu ekspresji i temperamentu. Stosując deski w odcieniu kawy można stworzyć pomieszczenie słodkie jak cappuccino – ciepłe i przytulne lub gorzkie jak espresso –wyrafinowane i eleganckie, nawiązujące do stylistyki glamour. Wnętrze cappuccino to przede wszystkim beże i ciepłe tonacje, które w połączeniu z podłogą Coffee stworzą urokliwą i kameralną aranżację. Jej uzupełnieniem mogą być meble stylizowane na kolonialne bądź rustykalne. W przypadku wnętrz o charakterze industrialnym lub loftowym idealnie sprawdzi się podłoga Coffee poddana procesowi szczotkowania. Posadzki takie znakomicie współgrają z surowymi elementami pomieszczenia, takimi jak beton czy metal, tworząc wnętrze chłodne i orzeźwiające niczym frappe. We wnętrzach inspirowanych mocnym espresso świetnie sprawdzi się zastosowanie silnego kontrastu. Biała ściana w połączeniu z podłogą Coffee sprawi, że pomieszczenie stanie się wykwintne i wyrafinowane, a jednocześnie harmonijne i uporządkowane pod względem stylizacyjnym.

Podłoga Coffee to czysta energia i olbrzymi potencjał projektowy w jednym. Jednak aranżowanie pomieszczeń z jej wykorzystaniem powinno zostać poprzedzone stworzeniem przemyślanego projektu. Tylko wtedy każdego ranka wystrój naszego domu, podobnie jak czarna kawa, będzie  wprawiać nas w świetny nastrój i dodawać dobrej energii na cały dzień.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 28 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 800 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013 oraz Gazele Biznesu.