Kolejne miejsce warte odwiedzenia, szczególnie teraz wiosną, gdy  co rusz pojawiają się nowe przebiśniegi.

Rezerwat przyrody Pazurek znajduje się niecałą godzinę jazdy samochodem od Krakowa, w stronę Olkusza. Auto możemy zostawić na bezpłatnym parkingu niedaleko czerwonej ścieżki dydaktycznej, która jest chyba najlepszym sposobem na poznanie wszystkich tajemnic tego miejsca.

Aby dotrzeć do ścieżki przechodzimy przez dość ruchliwą ulicę i kierując się oznaczeniami niebieskiego szlaku po około 700 metrach docieramy do pierwszej tablicy informacyjnej, w sumie jest ich 12, a ścieżka zatacza pętelkę o długości około 5 km.

W większości rezerwat porastają piękne buki, ale jest też sporo sosen i świerków które stwarzają niesamowity klimat Roztocza. Największa atrakcją są oczywiście Zubowe Skały, Cisowa Skała, liczne wąwozy i przesmyki pomiędzy ostańcami. Wychodząc z Zubowych Skał mamy do pokonania kilkanaście schodków, dalej podążamy piaszczystą ścieżką i docieramy do wiaty przy której robimy odpoczynek. Po krótkiej przerwie wracamy na ścieżkę, podziwiamy przebiśniegi i okazałe huby bytujące na drzewach. W końcu docieramy do ostatniej tablicy informacyjnej, skąd wracamy na parking.

Praktyczne informacje:
- Rezerwatu nie pokonamy z wózkiem,
- ławki i wiaty znajdują się przy parkingu i mniej więcej w połowie ścieżki dydaktycznej,
- przejście całej trasy zajęło nam nieco ponad 3 godziny.


#Okolice Krakowa z dzieckiem #Wyjdźże z dzieckiem #Rezerwat Pazurek