Przez teren puszczy wyznaczono krótką, bo zaledwie 3,5 kilometrową ścieżkę przyrodniczo-leśną o nawie "Puszcza Niepołomicka". Na trasie ustawiono liczne tablice traktujące o florze i faunie tego miejsca oraz zawierające wiele ciekawostek przyrodniczych i historycznych.

Początek ścieżki znajduje się przy parkingu na DK nr. 75, tutaj też znajdziemy tablicę informacyjną z mapką i przebiegiem interesującej nas ścieżki. Na mapie oznaczona kolorem żółtym, z kolei na trasie oznaczenie dość nietypowe bo to zielony but na białym tle z dodatkową strzałką wskazującą kierunek. Początkowy i końcowy odcinek prowadzi asfaltową drogą, pozostała cześć to znacznie przyjemniejsza szeroka leśna droga. Ścieżka jest jednokierunkowa w związku z tym oznaczenia znajdują się po jednej stronie drzew, idąc w przeciwnym kierunku łatwo można się pogubić, należy idąc asfaltową drogą pierwszy skręt wykonać w lewo, a na pewno się nie zgubicie bo dalej oznaczenia będą dobrze widoczne.

Trasa może nie jest bardzo urozmaicona ale na pewno nie będziecie się tutaj nudzić. Mnóstwo okazji do zabawy, gałęzie do budowania szałasów, grzebanie kijem w piasku, chodzenie boso po mchu, zbierania liści, grzybów czy obserwacją zwierząt zatrzyma was tutaj na dobre kilkadziesiąt minut.

Na trasie przechodzimy przez tzn. Kozie Górki tj. lekkie piaszczyste wzniesienia, w tym miejscu znajduje się także miejsce pamięci: grób masowy z 1945 roku. Są też oczywiście tablice dzięki którym możemy sobie przybliżyć historię tego miejsca.
 

Praktyczne informacje:
- bezpłatny parking przy DK nr. 75 tuż przy barze SMAK BAR,
- ścieżka o długości 3,5 km do przejścia w ok. 2h,
- w weekendy wiele osób wybiera to miejsce na spacer, polecamy przyjechać przed godziną 10.00 wtedy nie spotkacie tu tłumów.


#Wyjdźże z dzieckiem #Okolice Krakowa z dzieckiem #Puszcza Niepołomicka