Co z tymi powiekami?

Coś się zmieniło twoje powieki nie są już tak gładkie jak kiedyś. Zauważasz to szczególnie podczas robienia makijażu (coraz trudniej jest zrobić równą kreskę lub rozprowadzić cień), i na kilka godzin po umalowaniu, kiedy cień bezlitośnie zbiera się w zagłębieniu fałdu skórnego lub w liniach zmarszczek. Niby szczegół, ale jakże irytujący. Przeszło ci przez myśl, że to czas na chirurgiczną blefaroplastykę, czyli operacyjne usunięcie nadmiaru opadającej skóry z powiek, ale nie podjęłaś wyzwania? Nie musisz! Jett Plasma to przełom w niechirurgicznym wygładzaniu i unoszeniu powiek mówi dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej w Centrum WellDerm.

Piorunujący efekt

Nowa technologia leczenia oparta jest na wykorzystaniu wyładowań plazmowych, czyli elektrofulguracji mechanizmu porównywalnego do działania piorunów. Dochodzi do kontrolowanego utlenienia naskórka za pomocą wyładowań elektrycznych. Do usunięcia nadmiaru skóry powiek i ich wygładzenia używam elektrokautera wyposażonego w głowicę w kształcie długopisu, który po zbliżeniu do skóry na odległość ok. 2 mm wytwarza iskrę. Dochodzi do odparowywania nadmiaru skóry, po której na powiekach zostają jedynie brązowe kreski, które szybko bledną, a powieka odzyskuje młody wygląd tłumaczy dr Agnieszka Bliżanowska.

Naturalna alternatywa

Blefaroplastyka za pomocą Jett Plasmy jest niezwykle precyzyjna (nie uszkadza okolicznych tkanek) i bezpieczna. Korekta niedoskonałości skórnych przez wyładowania iskrowe jest zupełnie naturalnym procesem, a pożądany efekt jest osiągany dzięki procesom fizjologicznym. W odróżnieniu od chirurgicznej korekty powiek zabieg nie wymaga zakładania szwów, a rekonwalescencja nie jest tak uciążliwa, jak po operacji. Sam zabieg trwa 15 minut, poprzedzony jest miejscowym znieczuleniem. Pełna rekonwalescencja trwa 14 dni, ale nieznaczna opuchlizna i drobne strupki zejdą już po 4-8 dniach. Problem opadających powiek dotyka bardzo wielu kobiet, nie każda z nich ma w sobie odwagę i gotowość na jego chirurgiczne rozwiązanie. Dzięki Jett Plasmie korekta powiek stanie się zabiegiem bardziej dostępnym i coraz bardziej popularnym, doskonale wiem, jak wiele osób na to czeka mówi ekspert.