Już niebawem włocławianie będę mogli obejrzeć rysunki wykonane ołówkiem autorstwa Andrzeja Stefańskiego. Wernisaż jego prac odbędzie się 12 lutego 2016 r. w Centrum Kultury Browar B. Na co dzień rysownik pracuje na Wydziału Polichlorku Winylu w ANWIL, z którym zawodowo związany jest od 1986 r.
 

Rysunek to największa pasja Andrzeja Stefańskiego. Jak sam podkreśla, jego przygoda z ołówkiem sięga czasów szkolnych, kiedy to pierwsze prace tworzył wykorzystując ostatnie strony i okładki zeszytów.

Przez całe lata jego pasja nie opuszczała domowego zacisza, w którym powstawały kolejne prace chowane do szuflady. Tak było do ubiegłego roku, do czasu, gdy - w ramach programu „Ludzie z pasją” - wybrane prace Andrzeja Stefańskiego zostały zaprezentowane pracownikom ANWIL na autorskiej wystawie zorganizowanej na terenie spółki.

Tematyka rysunków Andrzeja Stefańskiego jest bardzo różna i zależy głównie od tego, co artyście podpowie wyobraźnia. Częstym motywem są dzieci oraz muzycy, ponieważ to ona jest kolejną pasją rysownika. Nie brakuje też prac związanych z ANWIL, pokazujących instalacje, a nawet nawiązujących do zaangażowania społecznego firmy.

Zapraszamy na wystawę, której uroczyste otwarcie będzie miało miejsce 12 lutego, o godz. 17.30 w Centrum Kultury Browar B, ul. Łęgska 28 (wejście od ul. Bechiego 4). Wystawa potrwa do 29 marca. Wstęp wolny.