Skóra powiek jest nawet kilkukrotnie cieńsza niż w innych częściach twarzy i ciała. Ze względu na jej wrażliwość i szybką utratę kolagenu jest ona więc jednym z najszybciej starzejących się obszarów naszego ciała. W jaki sposób odpowiednio o nią dbać i zabezpieczyć przed upływającym czasem?

Wraz z wiekiem zmienia się elastyczność naszej cery. Dotyczy to szczególnie delikatnej skóry w okolicach oczu, której grubość wynosi zaledwie 0,5 mm. W tych obszarach zaczynają pojawiać się kurze łapki, wiele osób musi zmagać się również z opadającymi powiekami czy kącikami oka. Jak zabezpieczyć się przed tym problemem? W zahamowaniu tego procesu pomaga odpowiednia pielęgnacja oraz zabiegi liftingujące, które wspierają rekonstrukcję włókien kolagenowych bez użycia skalpela. 

Podstawy pielęgnacji
Dokładne i regularne oczyszczanie twarzy, a także odpowiednia pielęgnacja to podstawy, gwarantujące utrzymanie zdrowego i młodego wyglądu skóry powiek. Pomagają w tym preparaty, zawierające witaminy, korzystnie wpływające na stan naszej cery. Preparaty z witaminami E i C zabezpieczą naszą skórę przed wolnymi rodnikami, a w efekcie przed pojawiającymi się oznakami starzenia. Witamina C ma również dodatkowe działanie rozświetlające, z kolei produkty bogate w witaminę A nawilżą i ujędrnią skórę pod oczami. Kosmetyki bogate w odżywcze witaminy nie będą jednak w pełni skuteczne jeśli skóra nie zostanie odpowiednio przygotowana do ich aplikacji. Dlatego tak ważny jest dokładny demakijaż naszej cery. Jeśli nie zatroszczymy się o niego odpowiednio istnieje duże ryzyko, że pozostałości po makijażu spowodują zatykanie porów i namnażanie bakterii. W efekcie doprowadzą one do powstawania dodatkowych niedoskonałości. Oprócz profilaktyki, odpowiednia pielęgnacja jest w stanie opóźnić pojawianie się pierwszych zmarszczek, szczególnie widocznych na delikatnej skórze wokół oczu. W tym wypadku konsekwencja i systematyczność mogą przynieść bardzo korzystne dla naszej cery rezultaty.
Fachowa pomoc
Choć do niedawna najskuteczniejszą metodą pozbycia się widocznych zmian na powiekach były zabiegi chirurgiczne to obecnie osoby borykające się z tym problemem mogą korzystać z równie skutecznych alternatyw. Z pewnością należy do nich laserowy lifting powiek. Metoda ta polega na usunięciu wierzchniej warstwy naskórka oraz podgrzaniu głębokich warstw skóry. W efekcie dochodzi do złuszczenia naskórka oraz rekonstrukcji i namnażania włókien kolagenowych. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla oczu, które są chronione specjalnymi osłonami. Jest on wykonywany w seriach. Pierwsze efekty są widoczne już tydzień po wykonaniu pierwszego zabiegu. Całkowita przebudowana skóry na powiekach trwa około 4 miesiące, a kolejne efekty są widoczne stopniowo.
- W trakcie zabiegu specjalna głowica emituje energię, której natężenie jest dostosowane do rodzaju korygowanej zmiany. Zabieg skutecznie radzi sobie nie tylko z pojawiającymi się zmarszczkami czy brakiem odpowiedniej jędrności powiek, ale też z problemem opadających powiek i brwi, a także cieni pod oczami. Pacjenci doceniają go za skuteczność oraz duże bezpieczeństwo, ponieważ nie uszkadza on głębokich warstw skóry, nie powoduje krwawienia i nie wymaga ingerencji w głęboko położone tkanki - tłumaczy lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska z Kliniki VESUNA.
 
***
Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskich centrum handlowym Bonarka oraz w nowej lokalizacji, przy ul. Dobrego Pasterza 118c/11. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentkom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.