Boże Narodzenie to między innymi pyszne jedzenie i prezenty. Kolejna, już 10 edycja akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”, pozwala połączyć te dwa elementy. Wybierając się 1 grudnia do jednego z lokali biorących udział w akcji, dajesz potrzebującym dzieciom najpiękniejszy prezent – ciepłe, rodzinne święta.

Boże Narodzenie to dla maluchów jeden z najważniejszych momentów w roku. Niestety podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce nie mają najlepszych wspomnień związanych z tymi świętami. Wiele z nich dopiero w Wioskach SOS przekonuje się, na czym tak naprawdę polega wspólne przeżywanie tego magicznego okresu. - Chcemy, by dla naszych podopiecznych Boże Narodzenie było tak samo szczęśliwym momentem, jak dla maluchów wychowujących się w rodzinach biologiczny. Każde dziecko zasługuje na ciepłe, rodzinne święta. – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Staje się to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców SOS. To oni kupują choinkę, przygotowują kolację wigilijną i uczą tekstów kolęd. Jednak aby móc to wszystko zapewnić dzieciom, niezbędny jest tak przyziemny element, jak wsparcie finansowe. 1 grudnia możemy, robiąc to, co robimy często, czyli jedząc posiłek w restauracji, zrobić jednocześnie coś niezwykłego. Jak zapewnia Tomasz Purol, Ambasador 10 edycji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”, Szef Kuchni w poznańskiej restauracji Blow Up, naprawdę warto. - Niedawno odwiedziłem Wioskę SOS w Siedlcach. Poznałem rodzinę Pani Wioli, która obecnie ma pod swoją opieką szóstkę fantastycznych dzieciaków. Patrząc na nie aż trudno uwierzyć, jak wiele przeszły w swoim życiu. Wiem, że te dzieci zasługują na to, co najlepsze, dlatego też zaangażowałem się po raz drugi i zachęcam wszystkich restauratorów oraz klientów, by także wzięli udział w tej akcji.

Akcja „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz” odbywa się w całej Polsce, a każdy z lokali biorących w niej udział, przekaże 10% obrotu z danego dnia, na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia. Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz aktualna lista Dobrych Miejsc dostępne na stronie: https://wioskisos.org/dobremiejsce/