W ramach nadchodzących Dni Belgijskich 2016, w dniu 13 października 2016 roku w Warszawie odbędzie się Dzień Budownictwa i Rynku Nieruchomości (Construction and Real Estate Day – CRED). Wydarzenie organizowane jest przez Belgijską Izbę Gospodarczą przy wsparciu Przedstawicielstw Ekonomicznych Regionów Brukseli, Flandrii oraz Walonii w Polsce. Tego dnia w budynku Warsaw Spire, jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w Polsce należącym do grupy Ghelamco, zgromadzi się liczne grono uznanych profesjonalistów działających na rynkach nieruchomości od wielu lat.  

Rynek nieruchomości w Polsce od kilkunastu lat nieustannie się rozwija. Rośnie ilość nowoczesnych powierzchni handlowych, biurowych, magazynowych, czy hotelowych. Poprawia się także infrastruktura drogowa w Polsce, co pozytywnie wpływa na rozwój rynku nieruchomości komercyjnych – mówi Małgorzata Vincent, Dyrektor Generalna Belgijskiej Izby Gospodarczej. Rozwój gospodarczy Polski i solidne fundamenty polskiej gospodarki przyciągają liczne zagraniczne firmy. Wpływa to między innymi na rozwój centrów BPO, rozwój centrów konferencyjnych, czy rozbudowę bazy hotelowej. Wszystkie te zagadnienia sugerują, iż Polska stanowi atrakcyjne miejsce do realizacji inwestycji nieruchomościowych. Potwierdzenia tej tezy poszukamy u liderów polskiego rynku nieruchomości, którzy zapowiedzieli swoje wystąpienia w trakcie Dnia Budownictwa i Rynku Nieruchomości – dodaje Małgorzata Vincent.

Dzień Budownictwa i Rynku Nieruchomości podzielony będzie na trzy części: pierwsza z nich to wizyta w inwestycjach nieruchomościowych prowadzonych w Warszawie przez belgijskie firmy takie jak: BPI Polska Development, CFE Polska, Ghelamco Polska, Matexi Polska oraz OKRE Development. Kolejną częścią wydarzenia będzie seminarium dotyczące budownictwa i rynku nieruchomości. Panele dyskusyjne organizowane w ramach seminariów dotyczyć będą między innymi potencjału polskiego rynku budownictwa i nieruchomości, innowacji w budownictwie i w sektorze nieruchomości, a także możliwości inwestycyjnych kreowanych przez polski rynek w tym w szczególności w sektorach handlowym, rekreacyjnym, czy hotelowym.

Udział w panelach dyskusyjnych wezmą znani eksperci z rynku nieruchomości, między innymi:

  •     Jeroen van der Toolen – Dyrektor Zarządzający Ghelamco Polska
  •     Mirosław Bednarek – Prezes Zarządu Matexi Polska
  •     Bruno Lambrecht – Dyrektor Generalny CFE Polska
  •     John Bańka – Dyrektor w Colliers International
  •     Marc Dillen – Dyrektor Flamandzkiej Konfederacji Budownictwa
  •     Piotr Miecznikowski – Przewodniczący stowarzyszenia “BIM dla polskiego budownictwa”
  •     Daniel Heinst – Dyrektor Generalny w Holiday Park Kownaty (Majaland)
  •     Piotr Goździewicz – Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych w BNP Paribas Real Estate


Warto nadmienić, iż seminarium będzie miało charakter otwarty, a dyskusja będzie tworzyć się na bieżąco w oparciu o zagadnienie i pytania podniesione przez samych uczestników. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wieczorny Business Mixer, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję do nawiązania kontaktów biznesowych oraz do omówienia możliwości potencjalnej współpracy, a także wypromowania działalności swoich firm.