Poleski Park Narodowy to prawdziwy raj dla amatorów pieszych wycieczek na łonie natury. Swoją przygodę z tym niezwykłym miejscem postanowiliśmy rozpocząć od mało popularnej ścieżki ornitologicznej o nazwie 'Perehod'.


Początek trasy znajduje się w miejscowości Pieszowola. Tutaj na polanie mieści się parking, przy nim wiaty, ławki, wyznaczone miejsce na ognisko i toaleta. Przed wejściem na ścieżkę kupujemy jeszcze bilety u leśnika (informacja w jaki sposób można nabyć bilety w zakładce: Praktyczne informacje) i ruszamy.

Od pierwszej chwili słychać, że ścieżka 'Perehod' ma charakter ornitologiczny. Niesamowite odgłosy ptaków, krzyki, świergotanie i bulgotanie towarzyszą nam praktycznie przez całą drogę. Idąc szlakiem mijamy stawy na których bytuje niezliczona ilość zwierząt, a wszystko to możemy podziwiać z dwóch wież widokowych ustawionych na całej 5 kilometrowej trasie. Po drodze zobaczymy również niewielkie wrzosowisko, piękne lilie wodne i gamę bujnej, dzikiej roślinności.

Po około 3 godzinach spaceru (z postojami), zataczając pętlę wracamy do punktu wyjścia.

Musimy przyznać, że 'Perehod' to bardzo klimatyczna ścieżka, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Ilość zwierząt jaką tu zobaczyliśmy i ich niespotykane odgłosy, zachwyciły nie tylko nas dorosłych, ale również dzieci. Ścieżkę szczególnie polecamy miłośnikom natury, ale również tym którzy chcą na chwilę odpocząć od zgiełku miasta i nacieszyć się pięknem przyrody. 

Praktyczne informacje:
- parking, toaleta, zadaszone miejsce do odpoczynku i miejsce na ognisko tuż przy wejściu na szlak,
- wybierając się na ścieżkę powinniśmy nabyć bilety wstępu: normalny-6 zł, ulgowy-3 zł,
- bilety można nabyć w Ośrodku Dydaktyczno-Administracyjnym w Urszulinie, ul. Lubelska 3a lub Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Starym Załuczu, kupić przez internet i okazać potwierdzenie w telefonie, ponadto w okresie letnim w weekendy sprzedaż odbywa się tuż przy wejściu na ścieżkę,
- trasa możliwa do pokonania z wózkiem,
- warto zabrać lornetkę do obserwacji ptaków.


#Wyjdźże z dzieckiem #Poleski Park Narodowy #Ścieżka Perehod