Poczta Polska uruchamia wakacyjne rekrutacje na różne stanowiska w całym kraju. Pracę można znaleźć w placówkach pocztowych  w nadmorskich miastach i skorzystać z zakwaterowania w pocztowych ośrodkach na czas trwania letniej współpracy. Niektórzy pracownicy przychodzą do Poczty Polskiej tylko na krótki czas, a zostają jej pracownikami na wiele lat.  

Poczta Polska oferuje pracę na różnych stanowiskach, co pozwala spełnić oczekiwania zarówno tych, którzy okres wakacji poświęcają na zdobycie lub wzbogacenie swojego doświadczenia, jak również osób, które chcą w tym okresie dodatkowo zarobić.  – Osobom lubiącym niezależność w pracy i możliwość samodzielnej organizacji jej czasu  oferujemy stanowiska listonoszy, a także kierowców z prawem jazdy kat. B. Tym, którzy cenią sobie kontakt z ludźmi i chcą zdobyć doświadczenie w sprzedaży, oferujemy pracę przy obsłudze klienta w placówkach pocztowych – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.  

Pracę można znaleźć również w sortowniach oraz na zapleczach placówek pocztowych przy załadunku i rozładunku przesyłek oraz przygotowaniu ich do doręczenia.   

Połączenie pracy z wypoczynkiem w nadmorskich miejscowościach

Tym, którzy pracę w okresie wakacji chcieliby połączyć z popołudniowym lub weekendowym odpoczynkiem nad Bałtykiem, Poczta oferuje możliwość zatrudnienia w placówkach pocztowych  w kilkunastu nadmorskich miastach: Łeba, Sarbinowo, Mielno, Trzebiatów, Mrzeżyno, Gryfice, Rewal, Świnoujście, Międzywodzie, Dąbki, Niechorze, Pogorzelica. Poczta Polska zapewnia tam noclegi na czas trwania wakacyjnej współpracy decyduje kolejność zgłoszeń).   

Korzyści z pracy wakacyjnej w Poczcie Polskiej

Dzięki rozbudowanej sieci sortowni i placówek pocztowych, kandydaci mają możliwość wybrania miejsca wakacyjnej pracy w dogodnej dla siebie lokalizacji blisko domu lub połączenia pracy z letnim wyjazdem. Poczta Polska oferuje głównie umowy o pracę dając możliwość dopasowania godzin pracy do indywidualnych oczekiwań - w tym np. pracę jednozmianową, dwuzmianową,  w godzinach nocnych, w dniach powszednich, czy w weekendy. Osoby, które wolą bardziej elastyczne formy zatrudnienia mogą pracować przy konkretnych zadaniach realizowanych na umowę zlecenia.  

– Poczta to firma z tradycjami, ale jednocześnie wdrażająca nowe technologie. Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, wynagrodzenie wraz z premią wypłacamy zawsze na czas. Pracując u nas można się wiele nauczyć, cenimy sobie umiejętności współpracy, zaangażowanie oraz rzetelność – mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej – Jesteśmy otwarci na zatrudnienie absolwentów i osób, które chcą się przekwalifikować. Do podjęcia pracy zapraszamy również osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, powyżej 50 lat oraz po dłuższej przerwie w pracy – dodaje Agnieszka Grzegorczyk.

Zacznij w wakacje, zostań na dłużej   

W Poczcie Polskiej pracuje prawie 80 000 osób.  Tym, którzy chcą  związać się z Pocztą na dłużej,  pracodawca gwarantuje m.in. stabilne zatrudnienie, „trzynastą pensję” i dodatki stażowe, premie miesięczne  oraz możliwość korzystania z pakietu świadczeń socjalnych i szkoleń.

– Nasi pracownicy mają możliwość uczestniczenia w organizowanych przez Pocztę Polską wydarzeniach sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Promujemy wśród pocztowców zdrowy styl życia. Dbamy o to, aby praca zawodowa nie ingerowała w życie prywatne pracowników. Na większości stanowisk zapewniamy wolne wieczory i weekendy. Dodatkowo umożliwiamy podnoszenie kwalifikacji w ramach oferowanych szkoleń oraz dofinansowania do nauki języków obcych i studiów. W trudnych sytuacjach życiowych, spowodowanych względami losowymi lub zdrowotnymi, pracownicy mogą liczyć na wsparcie Fundacji Pocztowy Dar. Poczta Polska przeciwdziała wykluczeniu społecznemu, m.in. oferując pracę osobom z niepełnosprawnościami – podkreśla Agnieszka Grzegorczyk.

Szczegółowe informacje dotyczące pracy wakacyjnej oraz stałej dostępne są na stronie internetowej Poczty Polskiej: www.poczta-polska.pl/aplikuj