Zastanawiacie się jakie meble wybrać? Jeżeli wasz wybór skłania się w stronę mebli wykonanych z drewna to postaramy się omówić w poniższym artykule wady i zalety takiego rozwiązania.

Już od wielu lat drewno jest jednym z materiałów, które w głównej mierze wykorzystywane jest do produkcji mebli. Mimo wprowadzania coraz to nowszych materiałów i technik produkcji to nadal meble wykonane z drewna cieszą się najlepszą estymą. W tym artykule postaramy się zatem przedstawić wam zalety jak i wady mebli wykonanych z tego surowca.

Zacznijmy od tego, iż każdy kawałek drewna posiada unikatową strukturę przez co meble tego rodzaju mogą odznaczać się olbrzymia różnorodnością.
Sprawia to, że meble z drewna można zastosować w przypadku praktycznie każdego wnętrza. Z powodzeniem można je bowiem łączyć zarówno z elementami szklanymi, ze skóry czy też kamienia. Pozwala to wkomponować meble drewniane zarówno do pomieszczeń w stylu industrialnym, skandynawskim czy też klasycznym. Dodatkowo trzeba wyraźnie zaznaczyć, że drewno jako surowiec jest bardzo zdrowe. Nie zawiera żadnych substancji które mogły by być szkodliwe dla naszego zdrowia. Nie powoduje ono alergii i jest niezwykle przyjemne w dotyku. Dodatkowo meble drewniane pomagają w regulowaniu wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu.
Zaletą mebli drewnianych jest też ich większa wytrzymałość. Szczególnie modele wykonane z litego drewna są w stanie znakomicie wytrzymać próbę czasu mimo intensywnej eksploatacji. Tego rodzaju meble można dostać w dobrych sklepach lub też zamówić ich wykonanie u renomowanych producentów takich jak - https://stolarnialobzow.pl/

Meble drewniane posiadają jednak pewne wady. Jest to przede wszystkim ich cena, która jest wyższa. Ponadto wymagają one odpowiedniej pielęgnacji aby mogły nam służyć przez długie lata. Na minus trzeba zaliczyć też ich wagę która utrudnia nieco transport.