Smoczy Skwer w Parku Decjusza to niedawno powstały plac zabaw o nazwie "Do Woli". W otoczeniu pięknego parku z roślinożernym smokiem na czele można się tutaj bawić do woli!


MIEJSCE:
plac zabaw znajduje się pomiędzy ul. Królowej Jadwigi  a ul. 28 lipca 1943 roku,
dla zmotoryzowanych bezpłatny parking przy ul. Królowej Jadwigi,
najbliższy przystanek MPK to Park Decjusza.

PARK DECJUSZA
Najstarszy park w Krakowie, niestety większość drzew pierwotnie posadzonych w parku została zniszczona podczas I wojny światowej. Ze starego drzewostanu pozostały jedynie nieliczne graby i lipy. Na terenie parku w dawnej muszli koncertowej znajduje się Galeria Rzeźby Bronisława Chromego.

PLAC ZABAW "DO WOLI" to kilka stref zabawy:

Smok Decjusz - mówi się że to najmłodszy krakowski smok i w dodatku roślinożerny, świadczy o tym nadgryzione jabłko znajdujące się tuż obok. Do wnętrza smoka można wejść przechodząc przez cały jego układ pokarmowy. Gdyby jednak komuś nie spodobało się w środku to jest też zjeżdżalnia którą szybko wydostaniemy się z jego wnętrzności.

Smocza Łąka - to tutaj znajdziemy wspomniane powyżej nadgryzione jabłko i pozostawione obok obierki.

Strefa Zrównoważonych - w tej części dzieciaki  ćwiczą równowagę chodząc po linie zawieszonej tuż nad ziemią, jest też szpulka dla bardziej wytrwałych.

Strefa Śmiałków - to trzy tory przeszkód o wzrastającym stopniu trudności, od bardzo niskiego dla maluchów do trochę bardzie skomplikowanego powiedziałabym że nawet dla dorosłych.

Matecznik - to główna cześć placu wysypana piaskiem, znajdziemy tutaj kilka rodzajów huśtawek (w tym jedna podwójna której nie widzieliśmy nigdzie indziej i bardzo nam się spodobała), karuzelę i drabinki.

Smoczy grzbiet - to niewielki wzniesienie z ogromną pajęczyną po której można się wspinać, obok znajdziemy też wielki masażer do wykorzystania na różne sposoby.


#Wyjdźże z dzieckiem #Kraków z dzieckiem #Place zabaw w Krakowie