Swampions Soccer League, czyli zawody błotnej piłki, to bez wątpienia unikalne wydarzenie, łączące w sobie spektakularną rywalizację sportową i promocję zdrowego stylu życia. Druga edycja tej imprezy odbędzie się już w dniach 22-24 lipca. Sponsorem przedsięwzięcia jest TIS Group, podlaski producent kotłów CO.

Firma wsparła również drużynę Torfowy DrTUSZ w wyjeździe na Mistrzostwa Świata w Finlandii.

Kolejne zawody Błotnej Ligi Mistrzów rozegrane zostaną podczas XX Festiwalu Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” w niewielkiej, urokliwej miejscowości Czeremcha, położonej w północno-wschodniej części Polski, w powiecie hajnowskim.

Terenem zmagań będą dwa specjalnie przygotowane na ten cel boiska, przewrotnie określane jako ESTADIO DAj na LUZ, co stanowi oczywiste nawiązane do nazwy portugalskiego stadionu Estádio da Luz.

Jak przewidują organizatorzy, w tym roku w Swampions Soccer League weźmie udział ponad 30 drużyn, a wśród nich znajdą się teamy zarówno męskie, jak i kobiece.

Sponsorem wydarzenia jest TIS Group, podlaski producent kotłów na paliwa stałe:

- Od dawna staramy się wspierać wszelkie inicjatywy, promujące zdrowy styl życia i sportową rywalizację, stąd nasze zaangażowanie w promocję imprez takich, jak biegowe Grand Prix Zwierzyńca czy właśnie Błotna Liga Mistrzów – wyjaśnia Tomasz Mańczuk, prezes TIS Group.

Co ciekawe, firma nie tylko sponsoruje zawody, ale i… weźmie w nich udział!

- W naszym odczuciu piłka błotna to niezwykle widowiskowa i szybko rozwijająca się dyscyplina, stanowiąca jednocześnie świetną formę spędzania wolnego czasu na łonie natury. Postanowiliśmy więc, że w tym roku sami włączymy się w rywalizację. Już nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka! – dodaje.

Odbywające się w dniach 22-24 lipca br. Swampions Soccer League to pierwsze w Polsce zawody skierowane do rodzimych i europejskich drużyn piłki błotnej.

Impreza ma na celu popularyzację piłki błotnej oraz umożliwienie polskim zespołom konfrontacji z europejskimi teamami tej odmiany piłki kopanej.

Wydarzenie zapewnia też integrację poprzez zabawę oraz wspólne przebywanie ludzi ze Wschodu i Zachodu oraz Północy i Południa, a jej mottem mogłoby być hasło: obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!

Pierwsze rozgrywki Błotnej Ligi Mistrzów odbyły się w ubiegłym roku. Wzięło w nich udział 18 zespołów (16 męskich i 2 żeńskie), a na podlaskim błocie zmierzyli się zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi, Nigerii i Ukrainy.

Oprócz wsparcia samej imprezy, TIS Group sponsoruje również drużynę Torfowy DrTUSZ, która już 13. lipca wylatuje do Finlandii, gdzie weźmie udział w Swamp Soccer World Championships 2016, czyli Mistrzostwach Świata w piłce błotnej.